PlusLiga Kobiet: Sensacja w Dąbrowie Górniczej, Gwardzistki górą!

Siatkarki Gwardii Wrocław niespodziewanie pokonały w meczu pierwszej kolejki MKS Dąbrowa Górnicza 3:2.

Herb MKS Dąbrowa Górnicza / Fot. MKS Dąbrowa GórniczaHerb Gwardii Wrocław / Fot. Gwardia WrocławPrzed meczem specjaliści wskazywali tylko jednego faworyta ostatniego spotkania pierwszej kolejki PlusLigi Kobiet. Była nim drużyna ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza, jednak meczowa rzeczywistość pokazała, że faworyci nie zawsze wygrywają, na boisku lepsze okazały się siatkarki IMPEL Gwardii Wrocław.

Pierwszy set należał do gospodyń, wygrały go 25:21. W drugim to wrocławianki były górą, podopieczne Rafała Błaszczyka pewnie wygrały 25:17. Później ponownie górą były dąbrowianki, pewnie wygrywając 25:15. W czwartym secie wrocławianki wyrównały wynik meczu, wygrywając seta 25:22.

W pierwszym tie-breaku sezonu 2009/10 siatkarki obu zespołów w miarę równo dopisywały punkty, pod koniec tempo zwiększyły Gwardzistki i to one wygrały piąty set 15:10 tym samym zapewniając sobie 2 punkty do ligowej tabeli.

MVP spotkania została Katarzyna Mroczkowska (IMPEL Gwardia Wrocław)

Spotkanie pomiędzy siatkarkami z Dąbrowy Górniczej i Wrocławia w dąbrowskiej Hali Centrum obejrzało 2944 widzów w tym jeden kibic z Wrocławia.

Składy drużyn

IMPEL Gwardia Wrocław: Pura Agata, Wilczyńska Marzena, Liniarska Aleksandra, Sadowska Magdalena, Szczurek Joanna, Walawender Katarzyna, Sieczka Ewelina, Lis Małgorzata, Tkaczewska Krystyna, Śliwa Magdalena, Haładyn Marta, Gajgał Katarzyna.
ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza: Mroczkowska Katarzyna, Czypiruk Monika, Krzos Aleksandra, Czerwińska Marta, Jagiełło Agnieszka, Wołosz Joanna, Szafraniec Aleksandra, Sobolska Dominika, Efimienko Zuzanna.