PlusLiga Kobiet: Spektakularne zwycięstwo. Dąbrowa liderem!

Po dzisiejszym spotkaniu następuje zmiana na szczycie tabeli. Dąbrowa Górnicza obejmuje pozycję lidera po szokującym zwycięstwie z Muszynianką.

Magdalena Śliwa triumfowała w tym meczu. / Fot. Paulina Paca Dzisiaj, od godziny 18, około trzech tysięcy kibiców z zapartym tchem obserwowało bój czołówki tabeli. BPS Muszynianka Muszyna występowała w roli faworyta tego spotkania, natomiast Enion Energia Dąbrowa Górnicza to klub, który miał swoje dobre i złe dni, ale ostatnio ich gra - chociaż punktowała, nie mogła zachwycić. Była przede wszystkim wymuszona i szarpana (tak jak w meczu ze Stalą Mielec). Dąbrowianki jednak zagrały jak w transie i za sprawą niesłychanej magii wygrały z Muszynianką aż 3:0!

Pierwszy set należał przede wszystkim do Dąbrowy Górniczej. Gospodynie wysunęły się na prowadzenie i nie dały go sobie odebrać. Bez problemu i z dużą przewagą punktową grały spokojnie i wygrały. Jednak jeden zwyciężony set nie dawał im jeszcze gwarancji, że pokonają lidera, dlatego z jeszcze większym zainteresowaniem obserwowaliśmy dalsze potyczki mocarzy PlusLigi Kobiet. (25:17)

W secie drugim pojawiła się najbardziej wyrównana walka i największe emocje. Muszynianka o kilka oczek wyprzedzała Dąbrowę Górniczą i zdawało się, że gospodynie nie dadzą rady odrobić strat. Stało się jednak zupełnie inaczej i w końcówce spotkania deptały po piętach liderkom, ostatecznie doganiając je i walcząc punkt za punkt, piłka setowa za piłką setową. Jednak i tym razem dąbrowianki triumfowały (27:25)

Trzeci set okazał się przypieczętowaniem zwycięstwa Dąbrowy Górniczej. Gospodynie grały jak w transie, potrafiły znaleźć lukę w bloku Muszynianki, grały szybkie akcje, w których królowała Magdalena Śliwa, zdarzały się również asy serwisowe. Muszynianka próbowała dogonić dąbrowianki, jednak te ciągle uciekały, ostatecznie powtarzając wynik z 1 seta, czyli 25:17.

Za sprawą tego spotkania zmieniła się sytuacja na szczycie tabeli. Dąbrowa Górnicza obejmuje posadę lidera, bez względu na pozostałe wyniki meczów. Dodatkowo zrehabilitowała się za swoje ostatnie spotkania, które do najlepszych nie należały. Taki wynik gwarantuje nam duże emocje w następnych kolejkach PlusLigi Kobiet, na które już teraz serdecznie zapraszam.

MVP Spotkania: Magdalena Śliwa