PlusLiga Kobiet: Stalowe nerwy Muszyny

Zeszłoroczne mistrzynie Polski wykorzystały swoją szansę i wygrały z Dąbrową Górniczą 3:1, tym samym remisując w rywalizacji do trzech zwycięstw w półfinałach fazy play-off PlusLigi Kobiet.

/ Fot. W24W sobotę w dąbrowskiej hali Centrum odbył się czwarty mecz play off między Dąbrową Górniczą, a Muszyną. Mistrzynie Polski pokazały, że mają nerwy ze stali i wychodząc z opresji wygrały 3:1. Sytuacja na boisku zmieniała się bardzo często, jednak to drużyna przyjezdnych potrafiła w decydujących momentach zachować pewność siebie i spokój, co przekładało się na zdobywane punkty. Dąbrowie Górniczej tego dnia zabrakło szczęścia, szczególnie w trzecim i czwartym secie, gdy po wysokim prowadzeniu ostatecznie przegrały całą partię.Muszynianka przełamała złą passę / Fot. Paulina Paca

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Muszyny. Dąbrowianki odrobiły jednak straty, doprowadzając do remisu. Po dwóch wspaniałych zagrywkach Agnieszki Bednarek-Kasza, Muszynianka ponownie odskoczyła gospodyniom i dopiero po przerwie na życzenie Waldemara Kawki dąbrowianki odrobiły straty. W drużynie z Zagłębia źle funkcjonowało przyjęcie, a zawodniczki nie potrafiły zakończyć ataków, co skutecznie wykorzystały Mineralne, które dodatkowo rewelacyjnie zagrały blokiem i wyprowadzały kontrataki. Przewaga przyjezdnych rosła, a Dąbrowa Górnicza nie potrafiła już w żaden sposób odrobić strat (17:25).
Atak Aleksandry Jagieło / Fot. Paulina Paca
Druga partia spotkania bardzo dobrze rozpoczęła się dla dąbrowianek. Wyszły na prowadzenie i mimo kilku straconych piłek, na pierwszej przerwie technicznej prowadziły o dwa oczka, a na drugiej o sześć. Po przerwie Muszynianka zaczęła odrabiać straty, a o czas poprosił szkoleniowiec gospodyń, które po powrocie na boisko ponownie zaczęły zdobywać punkty, nie dając Muszynie dojść do głosu i odrobić strat (25:19).

Trzecia odsłona meczu ponownie rozpoczęła się od szybkiego i wysokiego prowadzenia Dąbrowy Górniczej. Zespół z Zagłębia prezentował dobrą siatkówkę, co wyprowadzało z równowagi Muszynę, która nie potrafiła odnaleźć się na boisku.