PlusLiga Kobiet: szybki mecz w Dąbrowie Górniczej

W drugim meczu pierwszej rundy fazy play-off zawodniczki ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza pewnie i bez najmniejszych problemów pokonały 3:0 (25:13, 25:22, 25:10) AZS Białystok.

Dąbrowa Górnicza potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa z AZS / Fot. Dariusz ChećkoW poniedziałkowym meczu między tymi drużynami potrzeba było aż pięciu setów, żeby określić zwycięzcę. Zespół z Białegostoku, mimo iż wystąpił w osłabionym składzie, to przeprowadził wyrównany pojedynek z gospodyniami. Dąbrowa Górnicza zagrała słabo, w przeciwieństwie do mocno zmotywowanych białostoczanek.

We wczorajszym meczu sytuacja na boisku wyglądała inaczej. Tym razem zespół z Zagłębia przystąpił do walki w pełni skoncentrowany i zmotywowany, przez co kontrolował sytuację na boisku. Przez całe spotkanie to dąbrowianki dominowały i tylko w drugim secie AZS był w stanie nawiązać wyrównany pojedynek.

Pierwszy set w żaden sposób nie mógł zachwycić zebranych w Hali Centrum kibiców. Białystok nie podjął walki z faworytem meczu, zdobył tylko sześć punktów z własnych akcji, a pozostałe podarowały im dąbrowianki. Podczas gdy zawodniczki Dąbrowy Górniczej skutecznie atakowały i blokowały, wśród Akademiczek panował chaos i popełniano dużo błędów, w rezultacie gospodynie wygrały tego seta 25:13.
Białostoczanki nie będą wspominać dobrze wczorajszego meczu / Fot. Dariusz Chećko
Druga odsłona spotkania to zdecydowanie najlepszy moment gry białostoczanek, które obudziły się i w końcu podjęły próbę walki. AZS poprawił swoją skuteczność w ataku (aż 14 punktów zdobytych atakiem), pozostałe elementy gry też nie funkcjonowały tak źle jak w poprzednim secie. W rezultacie na pierwszej przerwie technicznej Białystok wygrywał 8:5, jednak za sprawą wielu własnych błędów, dąbrowianki odrobiły straty i od stanu gry 12:11 objęły prowadzenie, którego nie oddały do samego końca, kolejny raz popisując się ciekawymi i skutecznymi atakami (25:22).