PlusLiga Kobiet: Trzynastka szczęśliwa dla Dąbrowy

W meczu 13. kolejki PlusLigi Kobiet, rozgrywanym 31 stycznia, Dąbrowa Górnicza bez problemu pokonała drużynę Stali Mielec (25:18, 25:19, 25:19).

Spotkanie na początku były wyrównane, jednak to Dąbrowianki zdobywały punkty. Po pierwszej przerwie technicznej w drużyna z Mielca miała kłopoty z kończeniem ataku, przez co gospodynie umacniały prowadzenie. Na drugiej przerwie technicznej było 16:12. Dąbrowianki grały świetnie, zwiększyły swoją przewagę do sześciu oczek. Set skończyły podwójnym blokiem na Magdalenie Piątek.

Drugą partię spotkania rozpoczęły autowe ataki gospodyń, przez co Stal Mielec wyszła na prowadzenie. Nie była jednak w stanie utrzymać go dłużej i po dwóch asach serwisowych Joanny Szczurek, Dąbrowa Górnicza wyprzedziła rywalki. Gospodynie zdobywały punkt za punktem, a prośba o czas Rafała Prusa nie zmieniła gry mielczanek. Zrobiły to dopiero zmiany w podstawowej szóstce. Zawodniczki Stali zniwelowały stratę o cztery oczka, a set zakończył się wynikiem 23:19 dla Dąbrowy.

Ostatnia część spotkania była dla zawodniczek z Mielca ostatnią szansą na zwycięstwo. Stal na pierwszej przerwie technicznej prowadziła 7:8. Rozpoczęła się walka punkt za punkt, a gdy mielczanki zdobyły dwupunktową przewagę, trener Dąbrowy Górniczej, Waldemar Kawka, poprosił sędziów o czas. Po niej dąbrowianki wróciły na prowadzenie i na drugą przerwę techniczną drużyny schodziły przy wyniku 16:15. Następnie gospodynie stopniowo powiększały różnicę punktową, wygrywając seta do 25:19, a całe spotkanie 3:0.

Po tym meczu Dąbrowa Górnicza umocniła swoją pozycję na trzecim miejscu w tabeli, Stal nadal zajmuje dziewiąte.

ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 KPSK Stal Mielec

(25:18, 25:19, 25:19)

ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza: Marta Haładyn, Agata Karczmarzewska-Pura, Katarzyna Gajgał, Aleksandra Liniarska, Ewelina Sieczka, Joanna Staniucha-Szczurek, Krystyna Strasz (libero) oraz Magdalena Śliwa, Magdalena Sadowska

Stal Mielec: Dorota Wilk, Magdalena Piątek, Iwona Niedźwiedzka, Sylwia Wojcieska, Dorota Ściurka, Anita Kwiatkowska, Agata Durajczyk (libero) oraz Justyna Ordak , Agata Wilk, Marta Łukaszewska

MVP: Agata Karczmarzewska-Pura