PlusLiga Kobiet: wrocławianki w Mielcu powalczą o pierwszą trójkę

• Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-18 10:41

Ciekawie zapowiada się wtorkowe spotkanie Stali Mielec z wrocławską Gwardią. Mielczanki powalczą o pierwsze punkty w sezonie, wygrana Gwardzistek dałaby im awans do czoła tabeli.

IMPEL Gwardia Wrocław / Fot. Bartosz SenderekSiatkarki IMPEL Gwardii Wrocław w tym sezonie spisują się całkiem nieźle. Podopieczne trenera Błaszczyka w tym sezonie wygrały trzy z czterech spotkań. Warto zaznaczyć, że wrocławianki zagrały tylko jedno spotkanie przed własną publicznością. Gwardia w odmłodzonym składzie w tym sezonie uległa tylko Organice Budowlanym Łódź (3:1), wyższość Wrocławianek musiały zaakceptować siatkarki z Białegostoku, Żukowa i Dąbrowy Górniczej. Te ostatnie w meczu z Gwardią przez komentatorów były uznawane za faworytki, ostatecznie uległy Wrocławiankom po pięciu setach. Korzystne wyniki meczy dały wrocławskiemu zespołowi szansę na czołowe pozycje. Wygrana Gwardii w meczu ze Stalą dałaby zespołowi który miał walczyć o utrzymanie w PlusLidze szansę na miejsce w pierwszej trójce tabeli.

Ogromnym atutem Gwardii Wrocław jest obecność w składzie Katarzyny Mroczkowskiej. Kapitan wrocławskiej drużyny prowadzi w klasyfikacji najlepiej punktujących, po czterech meczach zapisała na koncie drużyny aż 88 punktów, do tego trzykrotnie otrzymała statuetkę dla najlepszej zawodniczki meczu.

W znacznie gorszej sytuacji są zawodniczki KPSK Stali Mielec. Podopieczne Rafała Prusa nie wygrały w tym sezonie jeszcze ani jednego meczu. Zawodniczki z Mielca do zera przegrały z Aluprofem i PTPSem Piła, po jednym secie udało się urwać Centrostalowi Bydgoszcz i drużynie z Dąbrowy Górniczej. W ostatnim spotkaniu mielczanki prezentowały zmienną formę. W pierwszym secie nawiązały z dąbrowiankami równą walkę ostatecznie wygrywając 25:21. Po drugim secie przegranym wysoko bo aż 16:25 nikt nie spodziewał się tak zaciętej walki w secie trzecim, w którym doszło do walki na przewagi (którego ostatecznie wygrały siatkarki ENION Enerdia). Po zaciętym trzecim secie kibice z Mielca liczyli jeszcze na tie-beraka, jednak czwarta odsłona okazała się kopią seta drugiego (14:25).

Wśród mielczanek dobrze spisują się Dorota Ściurka i Sylwia Wojcierska, jednak wiele do życzenia pozostawia gra pozostałych zawodniczek. Być może jest to wina zgrania zespołu, w tym sezonie zespół z Mielca został wzmocniony aż sześcioma zawodniczkami.

Patrząc na statystyki i dotychczasowe wyniki obu drużyn faworytkami środowego spotkania z będą Wrocławianki, jednak to zawodniczki z Mielca zagrają przed swoją publicznością. Która drużyna okaże się mocniejsza? Dowiemy się już wieczorem. Początek spotkania w HS MOSiR Mielec o godzinie 18.