PlusLiga Kobiet: zemsta Dąbrowy Górniczej!

W dzisiejszym meczu Dąbrowa Górnicza pokazała Muszyniance, że wczorajszy mecz był tylko i wyłącznie niefortunnym przypadkiem. Zespół z Zagłębia pokonał zeszłoroczne mistrzynie Polski 3:1, praktycznie przez całe spotkanie dominując na boisku

/ Fot. .

Dąbrowa Górnicza pokazała na co ją stać / Fot. Dariusz ChećkoMuszynianka nie wygrałaby wczorajszego meczu, gdyby nie drobna pomoc sędziów i olbrzymie szczęście. Dąbrowa Górnicza przegrała, ponieważ w decydującym momencie popełniła parę błędów, co wykorzystały rywalki, wydzierając im zwycięstwo z rąk. Dąbrowianki otrząsnęły się jednak po porażce, w pełni zmobilizowały siły i zmotywowały się na nowo do walki. Miało to swoje odbicie na boisku, gdzie przeprowadzały popisowe akcje, nie pozwalając Muszyniance na rozwinięcie skrzydeł. To podopieczne Bogdana Serwińskiego gubiły się na boisku i mimo usilnych prób trenera, udało im się wyszarpnąć Dąbrowie tylko jednego seta. Zmotywowało to jeszcze bardziej zespół z Zagłębia, który w ostatniej partii spotkania pokazał Muszyniance, że dwie wygrane w lidze nie są przypadkiem. Przypadkiem była wczorajsza porażka.

Pierwszy set do drugiej przerwy technicznej był bardzo wyrównany. Dopiero wtedy zawodniczki z Dąbrowy Górniczej zdobyły kilka punktów w serii, wychodząc na prowadzenie, które utrzymały do samego końca. Sytuacja na boisku była bardzo podobna do wczorajszej. Taka sama postawa klubów, te same błędy z przyjęciem i wyprowadzeniem akcji po stronie Mineralnych. Wynik też padł ten sam, mianowicie 20:25.
Muszynianka musiała uznać wyższość rywalek / Fot. Dariusz Chećko
W drugiej partii spotkania na boisku pozostała wprowadzona wcześniej Elżbieta Skowrońska, a za Martę Solipiwko pojawiła się Anna Witczak. Wprowadzone zawodniczki ożywiły grę Muszynianki, która dogoniła punktujące na początku dąbrowianki i wyszła na prowadzenie. Mineralnym za sprawą między innymi bardzo dobrej zagrywki Agnieszki Bednarek-Kasza, udało się odskoczyć na kilka punktów i ostatecznie wygrać 25:19.