Facebook Google+ Twitter

PlusLiga Kobiet: zemsta Dąbrowy Górniczej!

W dzisiejszym meczu Dąbrowa Górnicza pokazała Muszyniance, że wczorajszy mecz był tylko i wyłącznie niefortunnym przypadkiem. Zespół z Zagłębia pokonał zeszłoroczne mistrzynie Polski 3:1, praktycznie przez całe spotkanie dominując na boisku

 / Fot. .
Dąbrowa Górnicza pokazała na co ją stać / Fot. Dariusz ChećkoMuszynianka nie wygrałaby wczorajszego meczu, gdyby nie drobna pomoc sędziów i olbrzymie szczęście. Dąbrowa Górnicza przegrała, ponieważ w decydującym momencie popełniła parę błędów, co wykorzystały rywalki, wydzierając im zwycięstwo z rąk. Dąbrowianki otrząsnęły się jednak po porażce, w pełni zmobilizowały siły i zmotywowały się na nowo do walki. Miało to swoje odbicie na boisku, gdzie przeprowadzały popisowe akcje, nie pozwalając Muszyniance na rozwinięcie skrzydeł. To podopieczne Bogdana Serwińskiego gubiły się na boisku i mimo usilnych prób trenera, udało im się wyszarpnąć Dąbrowie tylko jednego seta. Zmotywowało to jeszcze bardziej zespół z Zagłębia, który w ostatniej partii spotkania pokazał Muszyniance, że dwie wygrane w lidze nie są przypadkiem. Przypadkiem była wczorajsza porażka.

Pierwszy set do drugiej przerwy technicznej był bardzo wyrównany. Dopiero wtedy zawodniczki z Dąbrowy Górniczej zdobyły kilka punktów w serii, wychodząc na prowadzenie, które utrzymały do samego końca. Sytuacja na boisku była bardzo podobna do wczorajszej. Taka sama postawa klubów, te same błędy z przyjęciem i wyprowadzeniem akcji po stronie Mineralnych. Wynik też padł ten sam, mianowicie 20:25.
Muszynianka musiała uznać wyższość rywalek / Fot. Dariusz Chećko
W drugiej partii spotkania na boisku pozostała wprowadzona wcześniej Elżbieta Skowrońska, a za Martę Solipiwko pojawiła się Anna Witczak. Wprowadzone zawodniczki ożywiły grę Muszynianki, która dogoniła punktujące na początku dąbrowianki i wyszła na prowadzenie. Mineralnym za sprawą między innymi bardzo dobrej zagrywki Agnieszki Bednarek-Kasza, udało się odskoczyć na kilka punktów i ostatecznie wygrać 25:19.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.