PlusLiga Kobiet:Mistrzynie Polski pewnie pokonały Gwardię Wrocław

Współautorzy: Jarosław Jakubczak

Nie było niespodzianki w Orbicie, siatkarki Gwardii uległy Muszyniance 0:3. Ekipa Bogdana Serwińskiego złożona w dużej części z gwiazd reprezentacji w trzech setach rozprawiła się z zespołem IMPEL Gwardii Wrocław.

IMPEL Gwardia Wrocław - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 0:3 (20:25, 10:25, 24:26). / Fot. Jarosław JakubczakPierwsza partia rozpoczęła się od długiej akcji, piłka przechodziła kilkakrotnie nad siatką, ostatecznie po ataku Elżbiety Skowrońskiej powędrowała w aut i dała prowadzenie Gwardii. Przewaga ta nie trwała zbyt długo, dobra gra Muszyny w bloku prawie natychmiast doprowadziła do remisu, a po mocnym ataku Aleksandry Jagieło Mistrzynie Polski prowadziły już 6:1. Błąd Jagieło i dobry atak Zuzanny Efimienko sprawił, że do pierwszej przerwy technicznej Gwardia odrobiła dwa punkty.

Bezpośrednio po przerwie po bloku Wołosz/Efimienko punkt powędrował do ekipy z Wrocławia, lecz siatkarki z Muszyny wciąż wykazywały się dużą aktywnością. Na drugą przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 16:8 dla Muszynianki. Po przerwie dobrą passę podtrzymały podopieczne Bogdana Serwińskiego. Przy stanie 9:18 o przerwę na żądanie poprosił Rafał Błaszczyk. Uwagi szkoleniowca nieco pomogły, Gwardzistki zdołały zmniejszyć stratę z 9 do 4 oczek. Ostatecznie jednak nie udało się pokonać Muszynianki i po ataku Skowrońskiej "mineralne" mogły cieszyć się z wygranej 25:20.

Różnica klas pomiędzy drużynami z Wrocławia i Muszyny szczególnie była widoczna w drugim secie, kiedy to przyjezdne wygrały różnicą aż 15 punktów. Partia rozpoczęła się od blokoutu Muszynianki i był to jedyny punkt jaki Gwardia zdobyła do pierwszej przerwy technicznej. Tuż po przerwie drugi punkt dla Wrocławianek zdobyła Dominika Sobolska, lecz rywalki nie dały gospodyniom większych szans na odrabianie strat. Set zakończył się po 20 minutach wynikiem 10:25.

Nagrodę dla MVP spotkania otrzymała libero zespołu z Muszyny - Mariola Zenik / Fot. Jarosław JakubczakW pierwszej części trzeciej odsłony meczu zapachniało sensacją. Gwardzistki nieźle radziły sobie z drużyną gości o czym mogła świadczyć czteropunktowa przewaga którą udało się wypracować po dobrym bloku Zuzanny Efimienko i Bogumiły Barańskiej. Korzystny wynik udało się zachować do pierwszej przerwy technicznej, kiedy to po udanym ataku Barańskiej piłka odbiła się od bloku Muszyny i zawyła syrena obwieszczająca przerwę (8:6). Później przewaga jeszcze raz wzrosła do czterech punktów. Jednak przy wyniku 13:9 "mineralne" wzięły się ostro do pracy i natychmiast doprowadziły do remisu, który utrzymywał się prawie do końca spotkania. Ostatnie minuty meczu to dramatyczna walka. Przy stanie 23:24 Gwardzistki były zmuszone do obrony pierwszej piłki meczowej, niezastąpiona okazała się wtedy Marta Czerwińska. W kolejnej akcji po błędzie Olgi Owczynnikowej Muszyniance znów udało się doprowadzić do meczballa, którego pewnie wykorzystała kapitan ekipy z Muszyny - Aleksandra Jagieło kończąc seta wynikiem 26:24 i wygrywając cały mecz 3:0.

Po sobotnim spotkaniu IMPEL Gwardia Wrocław zajmuje 6. lokatę (20 pkt.) w tabeli PlusLigi Kobiet. Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna z dorobkiem 36 punktów plasuje się na 2. pozycji.

Zawodniczki IMPEL Gwardii Wrocław nie będą miały czasu na odpoczynek, jutro wieczorem wyjeżdżają w czternastogodzinną podróż do Mińska. We wtorek w stolicy Białorusi Gwardzistki zmierzą się z Minchanką Mińsk w meczu rewanżowym ćwierćfinału europejskich rozgrywek Challenge Cup. By awansować do kolejnej fazy turnieju podopieczne trenera Błaszczyka muszą wygrać, pewny awans da im wygrana 3:1.

IMPEL Gwardia Wrocław - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 0:3 (20:25, 10:25, 24:26)

Gwardia: Czerwińska, Sobolska, Czypiruk, Barańska, Efimienko, Wołosz, Krzos (L) oraz Szafraniec, Owczynnikowa, Jagiełło.
Muszynianka: Bełcik, Jagieło, Pycia, Żebrowska, Skowrońska, Bednarek-Kasza, Zenik (L) oraz Solipiwko.