PlusLiga. PGE Skra Bełchatów zmiażdżyła Jastrzębski Węgiel!

Po dwóch półfinałowych spotkaniach, Skra w rywalizacji do 3 zwycięstw prowadzi z Jastrzębskim Węgem 2:0. W Bełchatowie jastrzębianie zdołali tylko postraszyć mistrzów Polski podczas pierwszego meczu. W czwartek oddali mecz po trzech setach.

Sonda

Kto awansuje do finału PlusLigi?

Jastrzębianie dominowali w meczu, jednak decydujące końcówki należały do Skry. / Fot. Gabriela RosiakPotyczki między Skrą a Jastrzębskim Węglem były zawsze określane mianem topowego spotkania. Niestety, w ubiegłym sezonie starcia tych drużyn bardziej przypominały kit niż hit. W spotkaniach rundy zasadniczej bieżącego sezonu "pomarańczowi" nie zachwycali wynikami (3:1, 3:0), a w finale Pucharu Polski przegrali 0:3. O tie-break z "żółto-czarnymi" podopieczni Lorenzo Bernardiego postarali się tydzień temu, podczas towarzyskiego meczu z okazji benefisu Łaski i Wójtowicza. Niestety, porażka ich znów nie ominęła, ale była to nareszcie wyrównana walka. Łady obrazek psuje jednak fakt, że zacięty pojedynek nawiązali z rezerwami Skry.

Mimo tak ciężkich doświadczeń z bełchatowskim klubem, jastrzębianie w pierwszym meczu o awans do finału PlusLigi wreszcie nie padli na kolana przed siedmiokrotnym mistrzem Polski. Wręcz przeciwnie, okazali się nie tylko równorzędnym przeciwnikiem, ale przez większość spotkania, to oni rozdawali karty. W pierwszym secie bełchatowianie zostali dosłownie rozbici przez podopiecznych Lorenzo Bernardiego, którzy osiągali imponujące przewagi nad gospodarzem - 3:0, 8:3 i 11:4. Pogubieni i zirytowani wicemistrzowie klubowej Europy popełniali błąd za błędem, a tymczasem po drugiej stronie siatki wszystko funkcjonowało na najwyższych obrotach. Ostatecznie "żółto-czarni" zdołali ugrać tylko 18 punktów.

W drugim secie goście nie wypuścili inicjatywy z rąk. Znów wypracowali kilka "oczek" przewagi. Tym razem jednak Skra jeszcze przed drugą techniczną przerwą doprowadziła do remisu (12:12), a kilka chwil po niej wyszła na dwupunktowe prowadzenie, które zaważyło na losach partii. Aspiranci do tytułu mistrza, w trzeciej odsłonie wymieniali się na przemian, to punktowym atakiem, to punktowym blokiem. Gdy wydawało się, że bełchatowski klub wrócił na właściwe tory i prowadził 18:14, a drugi set był prawie na wciągnięcie ręki, Jastrzębski Węgiel znów ruszył z ofensywą, a na efekty nie było trzeba długo czekać. W całym meczu prowadzenie objęli goście hali "Energia".