Facebook Google+ Twitter

Plusliga: Politechnika zdeklasowana przez bydgoską Delectę

W ostatnim w tym roku meczu przed własną publicznością Akademicy zostali rozgromieni przez bydgoską Delectę i stracili kontakt punktowy z czołówką.

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiZanim czterotysięczna publiczność na warszawskim Torwarze na dobre zajęła miejsca, gospodarze przegrywali już kilkoma punktami. Brak koncentracji, nieporozumienia w przyjęciu, obrona "na stojąco" - lista błędów wydłużała się co kilka akcji. Doświadczony Marcin Nowak pokrzykiwał na młodszych kolegów mobilizując do większej determinacji, ale efekty nie przyszły. Najbardziej traumatycznie dla AZS-u wyglądał pierwszy set, w którym 37-letni środkowy jako jedyny(!) zdobył więcej niż punkt, a cały zespół atakował ze skutecznością ledwie 22 proc. - Zgubiliśmy formę na zagrywce, która była naszą silną bronią w pierwszej części sezonu. Nasza dyspozycja za bardzo faluje - tłumaczył przyczyny trzeciej z rzędu porażki kapitan Krzysztof Wierzbowski.

Dojrzałość, spryt, ale i umiejętności były po stronie Delecty. I to mimo straty na początku meczu przyjmującego Marcina Walińskiego. - Mam nadzieję, że jego kontuzja nie będzie tak groźna na jaką wygląda - mówił kapitan Wojciech Jurkiewicz. Miejsce Walińskiego zajął Marcin Wika, który na boisku pojawił się po raz pierwszy od dwóch miesięcy.

Dlaczego siatkówka jest sportem dla ludzi inteligentnych pokazał rozgrywający koncertową partię Stephane Antiga (MVP meczu). Kiedy trzeba było uderzyć z pełną siłą - uderzał, kiedy obić blok - obijał, kiedy plasować - plasował. Francuzowi wtórował najlepszy punktujący rozgrywek Dawid Konarski, który w starciu przedstawicieli dwóch pokoleń atakujących był zdecydowanie lepszy od Grzegorza Szymańskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.