PlusLiga: Skra w III secie powstała z kolan!

kamil156@op.pl
[email protected]
MVP meczu: Miguel Falasca
Dzisiejszy mecz potwierdził, że PlusLiga to obecnie najlepsze rozgrywki siatkarskie na świecie. W meczu 3. kolejki zespół Skry Bełchatów pokonał w meczu na szczycie Jastrzębskiego Węgla 3:1.

Zawodnicy Skry pokazali charakter i dokonali rzeczy niemożliwej: wygrali partię, mimo że na początku przegrywali 3:11! Od samego początku obie ekipy wymieniane były jako główni faworyci do gry w finale.

W pierwszym secie była walka "punkt za punkt". W końcówce gwiazda Rosji, Abranow, wyprowadził drużynę Jastrzębskiego na prowadzenie 24:21. Jednak zawodnicy Skry obronili wszystkie piłki setowe i na dodatek wyszli na prowadzenie 27:26. Mimo tego goście nie wykorzystali przewagi i drużyna gospodarzy wygrała pierwszego seta 35:33.

W II partii pojawił się na parkiecie Mariusz Wlazły, wracający po kontuzji. W tym secie Skra zwyciężyła pewnie 25:19.

Śmiało można powiedzieć, że III set przejdzie do historii polskiej ligi. Po ataku Czarnockiego, drużyna Jastrzębskiego Węgla prowadziła 11:3 i jej kibice już cieszyli się ze zwycięstwa III seta. Trener Skry Jacek Nawrocki poprosił o czas i po nim sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Przewaga gospodarzy topniała z minuty na minutę, a po chwili było już 14:12. Skra zwycięstwa już nie wypuściła - po znakomitej grze Bartosza Kurka wygrała partię do 21.

Ostatniego IV seta znowu lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie 7:4. Skra
szybko odrobiła jednak stratę punktową. Przy stanie 24:23, Kurek dosłownie wbił piłkę w boisko po stronie Jastrzębia i sędzia odgwizdał koniec spotkania.

KS Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów 1:3 (35:33, 19:25, 21:25, 23:25)

Jastrzębski Węgiel: Grzegorz Łomacz, Igor Yudin, Paweł Abramow, Benjamin Hardy, Patryk Czarnowski, Adam Nowik, Paweł Rusek (libero) oraz Sebastian Pęcherz, Sławomir Master, Pedro Azenha, Ali Alp Cayir, Sławomir Szczygieł

Skra Bełchatów: Miguel Angel Falasca, Stephane Antiga, Michał Bąkiewicz, Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek, Daniel Pliński, Piotr Gacek (libero) oraz Radosław Wnuk, Mariusz Wlazły

sędziowie: Maciej Twardowski (sędzia pierwszy), Piotr Dudek (sędzia drugi)

MVP: Miguel Falasca

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?