PlusLiga. Trzy punkty dla ZAKSY pod Jasną Górą

Bardzo emocjonujące widowisko obejrzeli w środowy wieczór kibice zgromadzeni w hali w Częstochowie. W ważnym dla układu tabeli przed play-offami spotkaniu PLusLigi, drużyna ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonała AZS Częstochowa 3:1.

Kapitalne rozpoczęcie ZAKSY

Premierowa odsłona należała do przyjezdnych, którzy objęli prowadzenie, w połowie tej części wynoszące nawet pięć punktów (11:16). Kędzierzynianie byli skuteczniejsi od swoich rywali na siatce, prezentując bezkompromisowy atak.

Choć ZAKSIE zdarzył się moment dekoncentracji, w którym straciła dwa „oczka” z rzędu, a dodatkowo żółtą kartką za dyskusję z arbitrami ukarany został trener Krzysztof Stelmach, to jednak jeszcze w samej końcówce goście „odjechali”, wygrywając ostatecznie 25:20.

Bez zmian

Od początku drugiego seta utrzymywała się dwupunktowa przewaga finalistów Pucharu CEV, głównie za sprawą świetnie dysponowanego Jakuba Jarosza. Dlatego też na pierwszej przerwie technicznej prowadzili oni 8:6.

Puchar CEV nie dla ZAKSY

Po powrocie na plac gry przez krótki moment utrzymywał się stan sprzed kilku wcześniejszych minut, ale później gospodarze znaleźli receptę na swoich przeciwników. Jak się okazało, tylko tymczasową. Co prawda Bartosz Janeczek na pojedynczym bloku zatrzymał Idiego, by za chwilę samemu zdobyć dwa „oczka” z rzędu na prawym skrzydle, ale przed drugim czasem technicznym sytuacja wróciła „do normy” i ZAKSA ponownie wygrywała, 16:14.

Następnie goście jeszcze powiększyli przewagę, nawet do pięciu punktów. Duża w tym zasługa może nie bardzo mocnej, ale kąśliwej i taktycznie skierowanej zagrywki, która przyniosła bardzo korzystny rezultat w decydujących momentach tej partii. Siatkarze spod Jasnej Góry byli bezradni wobec konsekwentnej i spokojnej gry kędzierzynian, zwyciężających w takim samym stosunku, jak w poprzedniej części.