Facebook Google+ Twitter

Plusy Tuska

Jedną z dobrych rzeczy, jaką zrobił Donald Tusk dla dobra narodu, a przy okazji dla mojego dobra, to zniesienie obowiązkowej służby wojskowej, bo przymusowe wojsko to nie jest dobra sprawa. Może za Piłsudskiego była, ale nie dzisiaj!

Nie każdy kto ma karabin i mundur, jest żołnierzem. Do tego trzeba mieć powołanie. Widać to po wypadkach, jakie zdarzają się polskim żołnierzom w Afganistanie. Przecież niedawno znowu zginął tam polski żołnierz, a wielu zostało rannych. Nie mogę potwierdzić tego w stu procentach, ale ośmielam się przypuszczać, że oni też na początku swojej służby wojskowej byli, jak każdy młody wtedy chłopak, przymusowo wcielani do armii. Potem już zostali, ale bardziej z przyzwyczajenia, z chęci godnego zarabiania, niż z chęci służenia Polsce.

Jak wyglądała służba wojskowa w Polsce jeszcze przed kilkoma laty, wiedzą nawet ci, którzy jej nigdy nie odbyli. Chociażby z filmu "Psy" z Bogusławem Lindą w roli głównej. W jednostkach wojskowych ćwiczono bardziej kręcenie worów, niż musztrę. Takie były początki pokolenia quasi-żołnierzy, których posłano potem do Iraku i Afganistanu.

Piszę o tym, aby przekonać jak ważna była reforma służby wojskowej, dokonana właśnie przez Tuska. Jak ważne jest bycie żołnierzem zawodowym z własnej, nieprzymuszonej woli, od początku. Efekty tej reformy będą widoczne dopiero za kilka, kilkanaście lat, gdy armia zawodowa będzie naprawdę zawodowa, w stu procentach, i będzie składała się z żołnierzy wyszkolonych na każdym stopniu swojej kariery.

Jednak jakieś efekty tego widać już dziś. Odczuwam je na własnej skórze. Już nie boję się, że WKU będzie wysyłała za mną listy gończe po całej Europie. Wiem, że nigdy nie będę kotem, czyszczącym językiem buty oficera lub muszlę klozetową. I nikt mi nigdy nie zakręci worów.

Panie Donaldzie, dziękuję Panu za to w imieniu wszystkich przeniesionych do rezerwy nie-żołnierzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Proszę o powstrzymanie się od komentarzy, które noszą znamiona opinii na temat któregokolwiek z kandydatów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

KOLES CHCESZ POMOCY DAJE ADRES Windsor Road idż do kościola Ojców marianow a nie skomlej o pomoc co ci jest byłes w armii to nie szukaj frajerow.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Danielo masz racje ale cóż robienie z nas idiodow jest Trendy. Kto nie za POto warchoł itd. jak oceniasz Hiszpanie po porążcę ze Swiss. Jak my wglądamy/ POZDRAWIAMA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Henryk masz racje nie mam wiele czasu ale prosze dołóz temu specowi ob Wojska. ja cos wiemna ten tmat może sie poscigam z tym abnegatem DO. KRECENIE WORA I FALA JEST WKAZDEJ aRMII NA ŚWIECIE. To brutalne naginanie czlowieka do służby.. Trudno ale tak jest. Zeby ten autor odsłużył troche na prawdziwej wojnie to by wiedziaal co powiedział Patton. My jesteśmy tu żeby ich zabic a nie oni Nas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki z niego patriota, że nawet polskie filmy myli. W której scenie "Psów" autor tego "dzieła" widział kręcenie wora?
"Wiem, że nigdy nie będę kotem, czyszczącym językiem buty oficera lub muszlę klozetową. I nikt mi nigdy nie zakręci worów".
Nie dość, że o żołnierce wie tyle, co kura o gwiazdach, to jeszcze ma dwa wory (a może więcej)?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Anno, trzeba by jeszcze Tuska obarczyć odpowiedzialnością za II Wojnę Światową, skoliozę gimnazjalistów oraz do kompletu przewin dorzucić wywołanie powodzi. Ponadto dobrze by było wskazać jako nienormalność to, że jego żona nie chodzi cały rok w futrze i nie załatwia się do kuwety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.