Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2099 miejsce

Pluton na nowych zdjęciach z sondy New Horizons. Planeta karłowata zdradza coraz więcej szczegółów

Sonda New Horizons zbliża się do Plutona, tymczasem NASA udostępniła kolejne zdjęcie planety karłowatej i jej księżyca, Charona.

 / Fot. NASANajnowsze opublikowane przez NASA zdjęcie Plutona i Charona zostało zrobione z odległości 16 mln kilometrów od planety karłowatej. Sonda New Horizons zbliża się do obiektu z prędkością 48 tys. kilometrów na godzinę. Kolejne zdjęcia są coraz bardziej szczegółowe.

"Patrząc na zdjęcia zamieszczone w sieci można zobaczyć, że coraz wyraźniejsze stają się cechy powierzchniowe Plutona i Charona" - zwraca uwagę Alice Bowman zajmująca się projektem New Horizons. "Każdego dnia wychodzą na światło dzienne nowe szczegóły" - twierdzi Bowman, cytowana przez Space.com.

Sonda New Horizons zbliża się do kulminacyjnego momentu misji. 14 lipca obiekt znajdzie się zaledwie 12,5 tys. kilometrów planety karłowatej. Od 7 lipca NASA będzie informować na bieżąco o tym, co się dzieje z sondą. Najnowsze doniesienia znajdziemy na stronie seeplutonow.com.

Czytaj także: Misja sondy Rosetta potrwa do września 2016 roku. Europejska Agencja Kosmiczna chce zbadać cykl życia komety
NASA/Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory/Southwest Research Institute

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.