Facebook Google+ Twitter

Płynęli po Balatonie na dmuchanym materacu, uratowali ich rybacy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-23 22:20

Węgierscy rybacy ocalili życie dwóm chłopcom, którzy usiłowali przepłynąć Balaton na nadmuchiwanym materacu. Zdaniem ratowników, chłopcy mieli ogromne szczęście, ponieważ Balaton jest znany z nagłych zmian pogody i dużych fal.

Dwóch osiemnastoletnich bliźniaków postanowiło zaoszczędzić pieniądze na bilet kolejowy i przepłynąć Balaton na nadmuchiwanym materacu plażowym. Chłopcy wyruszyli z miejscowości Balatonboglar, położonej na południowym brzegu jeziora. Przez kilka godzin wiosłowali rękami. Droga na skróty omal nie zakończyła się tragicznie: chłopcy przepłynęli ponad 5 kilometrów i byli zaledwie kilometr od brzegu, ale zupełnie opadli z sił. Ich wołanie usłyszeli rybacy z miejscowości Revulop na północnym brzegu Balatonu, którzy w ostatniej chwili przybyli z pomocą. Obaj chłopcy byli przemarznięci.

Szef ratowników Mihaly Tara powiedział, ze chłopcy mieli wiele szczęścia. Z powodu bezwietrznej pogody materac długo utrzymywał się na wodzie, a ich wołania o pomoc zostały usłyszane z drugiego brzegu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.