Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4107 miejsce

Płyta "Kolędy przy kominie" zespołu Pectus

"Kolędy przy kominie" to wyjątkowa płyta zespołu Pectus przygotowana specjalnie na zbliżające się Święta. Bracia Szczepanik śpiewają tradycyjne polskie kolędy oraz dwie autorskie pastorałki wraz z zaproszonymi gośćmi.

okładka / Fot. Agora"Kolędy przy kominie" to najnowsza płyta zespołu Pectus. Artyści śpiewają 11 polskich kolęd i pastorałek, utrzymanych w ludowo-góralskim klimacie. Wśród nich znalazły się m.in. "Wśród nocnej ciszy", "Bracia, patrzcie jeno", "Cicha noc".

Płyta została nagrana w szczególnym miejscu - w starym domu w Bogoniowicach, w którym dorastali Tomek, Marek, Mateusz i Maciek Szczepanik. To właśnie tam pojawiły się pierwsze marzenia o założeniu zespołu. Po wielu latach bracia Szczepanik postanowili odnowić ten stary dom i dać mu nowe życie, zrobili w nim rodzinne studio nagrań.

Członkowie zespołu Pectus zaprosili do tego projektu szczególnych gości - zespół ludowy "Pogórzanie", który uświetnił płytę ludowymi dźwiękami oraz Szymona Chyca-Magdzina z zespołu Future Folk, który dodał jej góralskich akcentów smyczkowych.

Trzeba przyznać, że artyści pięknie oddali prostotę, a jednocześnie magię naszych kolęd. Najbardziej przypadły mi do gustu cztery utwory. Pierwszym z nich była kolęda "Lulajże Jezuniu", która powstała w drugiej połowie XVII wieku. Jej słowa zna chyba każdy. Lulajże Jezuniu, moja Perełko. Lulaj ulubione me Pieścidełko. Lulajże Jezuniu, lulaj, że lulaj. A ty go matulu w płaczu utulaj.

Drugim utworem była kolęda "Bracia, patrzcie jeno", której słowa napisał Franciszek Karpiński. Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje! Znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada; niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tak, płyt z kolędami nigdy za wiele :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra propozycja na święta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.