Facebook Google+ Twitter

Płyta "Night in Calisia" Włodka Pawlika nominowana do nagrody Grammy

Czy polski jazzman Włodek Pawlik, otrzyma prestiżową muzyczną nagrodę świata w kategorii Najlepszy Album Dużego Zespołu Jazzowego, dowiemy się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jak podkreśla żona i menadżer muzyka, już sama nominacja to ogromne wyróżnienie.

 / Fot. By Ya'akov (originally posted to Flickr as grammy.jpg) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsGala Grammy Awards odbędzie w Los Angeles po raz 56. Nominowana do Grammy płyta tria Włodka Pawlika „Night in Calisia” powstała we współpracy z amerykańskim trębaczem, Randym Breckerem (pięciokrotnie uhonorowany nagrodą Grammy, pracował m. in. z Dire Straits i Frankiem Sinatrą) oraz Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej pod kierunkiem Adama Klocka.

Nominowana płyta została nagrana w 2010 roku z inicjatywy byłego dyrektora Filharmonii w Kaliszu, w związku z przypadającą wtedy rocznicą 1850-lecia najstarszego polskiego miasta. Dwa lata później wydano album, bardzo dobrze oceniony przez krytyków muzycznych. W sierpniu 2013 roku „Night in Calisia” pojawiła się na rynku amerykańskim.

Szanse Polaka na zwycięstwo są duże, ale jak powiedziała TVN24, żona i menadżer muzyka, już sama nominacja jest ogromnym wyróżnieniem.

Włodzimierz Pawlik prowadzi trio jazzowe, jest kompozytorem muzyki filmowej (m.in. „Rewers” Borysa Lankosza), teatralnej, słuchowisk radiowych, a także dzieł symfonicznych, wokalnych i oprawy do baletu współczesnego.

Gala przyznania nagród rozpocznie o 1 w nocy czasu polskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratuluję Panu Włodkowi, też związanemu z Ostrowcem Świętokrzyskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.