Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1687 miejsce

Płyta "nowOsiecka" - mniej znane utwory w nowych aranżacjach

Niedawno ukazała się wyjątkowa płyta z tekstami Agnieszki Osieckiej, śpiewanymi przez różnych artystów - m.in. Czesława Mozila, Monikę Brodkę, Natalię Przybysz.

okładka / Fot. Agora"nowOsiecka" to 14 utworów inspirowanych mało znanymi lub zapomnianymi tekstami Agnieszki Osieckiej. Mało kto wie, że spod pióra poetki wyszło ponad 2 tysiące utworów. Płyta jest hołdem dla tej niezapomnianej poetki, która w 2016 roku obchodziłaby 80 lat. Jest także nawiązaniem do tego jubileuszu.

Album łączy w sobie młodzieńczą fantazję i współczesne postrzeganie muzyki z refleksyjnością Osieckiej i światem ubiegłego wieku widzianym przez pryzmat autorki "Piosenki o okularnikach".

Teksty Osieckiej śpiewają: Natalia Grosiak, Brodka, Czesław Śpiewa, Piotr Rogucki, Misia Furtak, The Dumplings, Krzysztof Zalewski, L.U.C , Mela Koteluk, Natalia Przybysz & Raphael Rogiński, Przemek Borowiecki N0 Band, Joanna Ewa Zawłocka, Łona I Webber, Dj Feel-X & Gutek.

Muszę przyznać, że nie znałam tekstów z tej płyty i jest to dla mnie niezwykłe odkrycie. Osiecka przez wielu laty napisała głębokie, poruszające i ponadczasowe teksty, a artyści z kręgu polskiej alternatywy stworzyli do nich aranżacje, które wpisują się w obecne trendy muzyczne. Powstało z tego świetne połączenie - uznana marka w nowej odsłonie. Melodie wpadają w ucho, teksty skłaniają do myślenia i zapadają w pamięci.

Najbardziej spodobała mi się piosenka "Ach nie mnie jednej" w wykonaniu Justyna Święs z zespołu The Dumplings. Ach nie mnie jednej. Ach, nie mnie jednej. To się zdarzyło - co się zdarzyło. Ach, czemuż tylko w rozmowie sennej. Nie pamiętałam słowa: "miłość"?

Bardzo ładna jest także piosenka "Chwalmy Pana" w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego. Grajmy Panu na harfie. Grajmy Panu na cytrze. Chwalmy śpiewem i tańcem. Cuda te fantastyczne. Grajmy Panu w niebiosach. Grajmy Panu w dolinach. Z Jego światłem we włosach. Każdy życie zaczyna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.