Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19124 miejsce

Płyta "RetroNarodzenie" - bigbitowe pastorałki Ani Rusowicz

"RetroNarodzenie" to niezwykła płyta z pastorałkami - w sam raz na zbliżające się Święta. Ania Rusowicz śpiewa wraz z zaproszonymi gośćmi.

 / Fot. materiały prasowe"RetroNarodzenie" to najnowsza płyta Ani Rusowicz, córki Ady Rusowicz z zespołu Niebiesko-Czarni. Artystka zaprasza w niej do wspólnego śpiewania pastorałek. Na płycie znalazło się 12 autorskich piosenek o świętach Bożego Narodzenia w big-bitowym klimacie.

Jak przyznaje Ania Rusowicz ta płyta jest prezentem dla nas. Łączy się z nią magiczna liczba 12. To jak 12 dań wigilijnych, czyli 12 smakowitych pastorałek i 12 apostołów, czyli naszych gości - przyjaciół, których zaprosiłam na tę płytę.

Skąd pomysł na taką płytę? Chęć napisania autorskich piosenek świątecznych zrodziła się z wielkiej miłości do zimy i klimatu Świąt Bożego Narodzenia. Pomysł chodził za mną przez wiele lat, ale minęło trochę czasu, zanim zabrałam się do roboty, bo przecież wiem, jak napisać piosenkę i to najlepiej psychodeliczną, ale pastorałkę?! Jednak skoro takie świąteczne piosenki śpiewali Kiss czy Sex Pistols i nie było w tym żadnego obciachu, to również ja postanowiłam pójść tą drogą. Stworzenie takiej płyty stało się dla mnie nie tylko prawdziwym wyzwaniem, ale także kultywowaniem pewnej tradycji lat 60., kiedy Filipinki, Czerwone Gitary czy wreszcie Skaldowie ze swoim zimowym hitem "Kulig" (chyba każdy go zna) w sposób rock&rollowy kolędowali, a teraz… śpiewają na mojej płycie! Dla mnie to cud, bo to naprawdę kultowi zawodnicy i moi wielcy idole.

Na płycie znalazły się kompozycje muzyczne Ani Rusowicz, Michała Burzymowskiego, Huberta Gasiula, Ritchie'go Palczewskiego oraz Andrzeja Zielińskiego. Słowa do nich napisali Ania Rusowicz, Grzegorz Walczak, Michał Zabłocki oraz Ritchie Palczewski. Ania Rusowicz każdą pastorałkę śpiewa z innym zaproszonym gościem. Wśród nich znaleźli się Iza Kowalewska, Staszek Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin, Adam Nowak, Ania Brachaczek, Czesław Mozil, Andrzej i Jacek Zielińscy, Renata Przemyk, Artur Andrus, Południce, Natalia Niemen, Martyna Jakubowicz oraz Marek Piekarczyk.

Muszę przyznać, że artyści napisali piękne teksty oraz stworzyli niezapomniane melodie. Najbardziej przypadły mi do gustu cztery utwory. Pierwszym z nich jest piosenka "Przybywajcie" w wykonaniu Ani Rusowicz i Izy Kowalewskiej. Przybywajcie, przybywajcie do naszego stołu. Od południa i północy, wschodu i zachodu. Dobrzy ludzie, mili ludzie, starzy czy też młodzi. Razem z nami zasiadajcie, bo się Chrystus rodzi.

Drugim utworem są "Trudne życzenia" w wykonaniu Ani Rusowicz i Adama Nowaka. Słowa napisał Michał Zabłocki, który chciał pokazać, jak tendencyjne składamy życzenia. Zwykle życzymy zdrowia, szczęścia kasy, fury, kariery. A przecież można inaczej: Jak wiary to mądrej, nadziei na wszystko, miłości do kogoś, kto zawsze jest blisko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Warto ją mieć :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Recenzja zachęca do kupna płyty :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.