Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17473 miejsce

Płyta z kolędami Orkiestry Dętej KWB Konin

Nie lada gratkę dla swoich słuchaczy przygotowali muzycy z Konina. Chcąc umilić im zbliżające się święta nagrali płytę z kolędami. To pierwszy krążek, który został zarejestrowany w nowym studio nagrań orkiestry.

Płyta z kolędami w wykonaniu Orkiestry Dętej KWB Konin / Fot. Grzegorz BroniarczykOrkiestra Dęta KWB Konin w przyszłym roku obchodzi swoje 55-lecie działalności. W tym czasie zagrała wiele koncertów oraz nagrała cztery płyty, w tym trzy live. Jednak dopiero teraz muzycy zdecydowali się na nagranie płyty z polskimi kolędami. To gwiazdkowy prezent dla wiernych fanów orkiestry, a także zapewne możliwość zaprezentowania się i pozyskania nowych słuchaczy. Na płycie można posłuchać ośmiu utworów, m.in. "Cichej Nocy" oraz "Tryumfów Króla Niebieskiego".

Orkiestra w tym roku doczekała się profesjonalnego studia nagrań, które znajduje się w siedzibie zespołu. Doskonałe warunki oraz zaplecze orkiestry umożliwią nagrania orkiestr dętych, zespołów muzycznych, solistów oraz innych formacji.

Mecenasem wydania jest Stowarzyszenie Miłośników Górniczych Orkiestr Dętych ,,Górnik". Nad realizacją nagrań i końcowym masteringiem czuwał Bartłomiej Lewandowski. Pomocy finansowej w realizacji nagrania udzielił Europoles. Kierownikiem muzycznym był Wojciech Jankowski - kapelmistrz orkiestry.

Płyta ukaże się jako bezpłatny dodatek do najbliższego wydania "Przeglądu Konińskiego".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mój plus :)
...jest w orkiestrach dętych jakaś siła, a to było tak...
pa, pa, pa, paraparapa para...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.