Facebook Google+ Twitter

Płyta zespołu Plug & Play zbliża się wielkimi krokami

Wielkimi krokami zbliża się debiutancka płyta formacji Plug & Play. Zespół istnieje już 6 lat, lecz dopiero teraz przyszedł czas na prawdziwy "longplay"! Na płycie znajdziemy 12 dynamicznych kawałków utrzymanych w klimacie indie rock.

źródło: https://www.facebook.com/pandpband / Fot. Okładka płytyNiedawno ukazał się singiel "Alice from the stars", który promuję płytę "Why so close?". Singiel ten został wsparty trzema remixami polskich muzyków klubowych: kolektywu IM2; Jicka Maggera, czyli Eryka Sarniaka z zespołu Out of tune oraz poznańskiego DJ’a Pawła Zimmermanna.

Plug&Play to lubelski indie rockowy skład, który powstał w 2006 roku. Muzyka grupy wymyka się jednoznacznemu zaszufladkowaniu. Z jednej strony słychać nowofalowy chłód, z drugiej taneczną pulsację. Wszystko to jest przemycone w piosenkach posiadających przebojowy potencjał, które są idealnie skrojone na alternatywne parkiety. Dziedzictwo indie i postpunka muzycy P&P przekuwają w swój własny styl, dzięki czemu potrafią przemówić własnym głosem, jednocześnie pokazując, że szlachetne inspiracje można wykorzystać w twórczy sposób. Do tej pory P&P koncertowali m.in. z Cool Kids Of Death, Out Of Tune, Hatifnats, Kombajnem do zbierania kur po wioskach. Zagrali także krótki, składający się z czterech utworów, koncert w programie Piotra Stelmacha "Offensywa". W roku 2008 wystąpili na pierwszej edycji festiwalu Rafineria. Rok 2009 upłynął pod znakiem koncertów na Heineken Opener Festival oraz na festiwalu w Jarocinie, gdzie zespół otrzymał wyróżnienie jury w konkursie młodych kapel.

Płyta składać się będzie z 12 utworów i wejdzie na rynek w maju, ale już teraz wierni fani zacierają ręce i czekają z niecierpliwością na debiutancki krążek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.