Facebook Google+ Twitter

Płyta zespołu Zakręt: Raz Dwa Trzy na LSD

Wyobraźcie sobie, że zespół Raz Dwa Trzy zażył LSD i wszedł do studia zarejestrować nowy materiał...

Logo zespołu ZAKRĘT, fot. Materiały zespołu / Fot. Materiały zespołuLogo zespołu ZAKRĘT, fot. Materiały zespołu / Fot. Materiały zespołuTak właśnie brzmi album formacji Zakręt pt. "Na Granicy Fałszu", którego miałem okazję niedawno wysłuchać. I którego słucham po dziś dzień. Osiem (za) krótkich kawałeczków, delikatnych, melodyjnych, przyjemnych dla ucha. Można by rzec, że to muzyka relaksacyjna, gdyby nie... No właśnie! Coś jest niesamowitego i oryginalnego w tym zespole i w tych dźwiękach. Sprawdźcie numer "Jak Butelki Wina Dwie", albo "Uczuciowiec". Albo "Przerwa". Zakochałem się w nich od pierwszego usłyszenia. Na pewno dużo w tym zasługi wokalistki Agaty Jankowiak i jej miłej barwy głosu.

Muzyki zespołu Zakręt nie można zaszufladkować. I myślę, że to właśnie sprytne połączenie jazzu (a może raczej swingu) z bluesem daje ten dobry efekt. Momentami brzmi on jak Reef, momentami jak Renata Przemyk, momentami jak... Eric Clapton. Ale mimo to wciąż zachowuje tę swoją polską tożsamość muzyczną.

Zawsze myślałem, że polska muzyka jest - w porównaniu do zachodniej - obciachowa, zaściankowa i mniej inteligentna. Teraz, po przesłuchaniu tej płyty wiem, że tak nie jest. Że nad Wisłą są krążki, które dają wiele więcej radości, niż napakowane watą muzyczną płyty z Wielkiej Brytanii. Może to kwestia melodii, słowiańskiego ducha. Czuć go na płycie Zakrętu. Czuć go najlepiej w kawałku "Spokoje-niee", zresztą moim ulubionym na płycie. Ciekawe, czy Waszym też...

Słucham tego albumu tak często, że mógłbym powiedzieć "A ja jestem, proszę pana, na Zakręcie..."

Muzyki zespołu Zakręt można posłuchać na stronie www.myspace.com/zakrt Tam też wskazówki jak nabyć płytę Na Granicy Fałszu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.