Facebook Google+ Twitter

"Płytkie groby" - książka wyprzedzająca wielkie bestsellery

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-17 20:28

Autorem książki jest oczywiści Jeffery Deaver, ten który napisał "Kolekcjonera kosci". Wielki przebój, na podstawie którego powstał film z Denzelem Washingtonem i Angeliną Jolie.

 / Fot. Okładka książkiBohaterem "Płytkich grobów" jest były kaskader, a obecnie dokumentalista John Pellam, który przemierza kraj w poszukiwaniu plenerów do filmów. Podróżuje on razem ze swoim przyjacielem Martym. Zwykle, gdy witają do jakiegoś miasteczka, są wręcz rozchwytywani przez mieszkających tam ludzi. Jednak gdy przyjeżdżają do cichego i spokojnego Cleary sytuacja ma się zupełnie inaczej.

Na początku ktoś wypisuje na ich samochodzie "Żegnamy", a następnie jego przyjaciel ginie w bardzo tajemniczy sposób. Tutejszy szeryf twierdzi, iż popalał on kokę, przez co doszło do wybuchu, jednak Pellam nie wierzy w te oskarżenia i sam postanawia poszukać prawdy.

W międzyczasie bohater poznaje piękną Meg Torrens. Całe poznanie odbywa się w niecodzienny sposób, gdyż kobieta, dowiadując się, że przyjezdny jest dokumentalistą, postanowiła go potrącić samochodem, tym samym zwracając na siebie uwagę z nadzieją dostania jakiejś filmowej roli.

Jak się później okaże, głównie dzięki niej mężczyźnie uda się rozwikłać zagadkę, dlaczego aż tak bardzo tutejsi ludzie nie chcą, aby po mieście kręcili się obcy.

Historia ta napisana została jeszcze przed powstaniem wielkiego przeboju "Kolekcjonera kości", niestety dopiero rok temu dane było nam, polskim czytelnikom, cieszyć się z jej polskiego wydania.

Książka jest naprawdę bardzo wciągająca i zarazem z ciekawą akcją. Z każdą następną stroną czytelnikowi wydaje się, że teraz już na pewno potrafi przewidzieć koniec i wie, kto za wszystkim stoi. Jednak po chwili zmuszony jest zmienić swój tok myślenia.

Jeszcze taka ciekawostka: Jeffery Deaver cztery miesiące temu gościł w naszym kraju z okazji 54. Międzynarodowych Targów Książki. Poniżej podaję polską stronę pisarza, na której z okazji wydania nowej książki znajdują się konkursy, dzięki którym można nieco powiększyć swoją domową biblioteczkę.

http://www.jefferydeaver.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.