Facebook Google+ Twitter

Pływacka czołówka w Ostrowcu Świętokrzyskim

Już w czwartek na ostrowieckiej pływalni rozpoczną zmagania polscy pływacy, zarówno ci, którzy mogą się już pochwalić sukcesami, jak i ci, przed którymi to będzie dopiero początek - miejmy nadzieję - wielkiej kariery.

Od 3 do 6 kwietnia na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Rawszczyzna" w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywać się będą Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Dla startujących w nich zawodników stanowią one szansę zdobycia kwalifikacji olimpijskiej do tegorocznych igrzysk w Pekinie.
Nic zatem dziwnego, że w Ostrowcu zjawi sie cała nasza pływacka czołówka: Paweł Korzeniowski, Mateusz Sawrymowicz, Przemysław Stańczyk, Katarzyna Baranowska, Beata Kamińska, Agata Korc, Aleksandra Urbańczyk, Łukasz Gąsior czy Łukasz Gimiński. W sumie wystartuje w nich 204 zawodniczki i 264 zawodników z 85 klubów z terenu całego kraju.

Pod znakiem zapytania stoi jednak występ w mistrzostwach najbardziej utytułowanej zawodniczki, Otylii Jędrzejczak, która od jakiegoś czasu zmaga sie z problemami zdrowotnymi. Organizatorzy zawodów informują, iż jeśli Jędrzejczak miałaby wystąpić, to jedynie w klubowych wyścigach sztafetowych. Sama zawodniczka stwierdziła po nieudanym starcie w Eindhoven, że nie jest w najlepszej kondycji i do 3 kwietnia nie osiągnie zadowalającej formy, zatem jej udział w zmaganiach w Ostrowcu mija się z celem.

Rodzi się pytanie: co w takim razie z uzyskaniem przez Otylię Jędrzejczak prawa do udziału w olimpiadzie pekińskiej. Niewykluczone, iż Polski Związek Pływacki wyznaczy jej inny termin uzyskania minimum olimpijskiego lub uzna wyniki pływaczki sprzed kilku miesięcy tudzież wyda słynnej pływaczce tzw. "dziką kartę".

Kibice pływania, a zwłaszcza Otylii Jędrzejczak mają jednakże nadzieję, iż wszystko przybierze pomyślny obrót i już cieszą się na spotkanie z nią na pływalni "Rawszczyzna" w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.