Facebook Google+ Twitter

Pływackie ME: liczymy na medale

Pływackie Mistrzostwa Europy w Budapeszcie to medalowa szansa dla kilku polskich zawodników. Polska coraz bardziej liczy się w tej konkurencji zarówno na starym kontynencie, jak i na całym świecie.

Mamy wielu młodych, dobrze zapowiadających się pływaków oraz tych, którzy są obecnie na samym szczycie sportowych możliwości.

 

28-osobowa polska kadra pływaków przybyła do Budapesztu już w sobotę wieczorem.


Dzisiaj wielu startuje w eliminacjach. Wśród kandydatów do złotego medalu wymienia się Otylię Jędrzęjczak i Pawła Korzeniowskiego. Dla Jędrzejczak to pierwszy start po tragicznym wypadku w pażdzierniku ubiegłego roku, w którym zginął jej brat. Sama zawodniczkaa przechodziła ciężką, wielomiesięczna  rehabilitację, chodziła w usztywniającym kręgosłup gorsecie. W Budapeszcie ma szanse na czwarty tytuł Mistrzyni Europy na basenie 50-metrowym. Ostatniego dnia mistrzostw, w przyszłą niedzielę wystartuje na swoim koronnym dystansie 200 m stylem motylkowym a wcześniej na 200 m stylem dowolnym. Prawdopodobnie wystąpi też w sztafecie 4x200m stylem dowolnym. 

 


Debiutantem na ME na długim basenie jest natomiast Paweł Korzeniowski. Aktualny mistrz świata będzie walczył o medale na dystansie 200 m stylem motylkowym, 400 m stylem dowolnym (eliminacje już dzisiaj). Wystąpi też w sztafecie 4x200 dowolnym. Miejmy nadzieję, że debiutancka trema nie zaszkodzi Korzeniowskiemu. Z wypowiedzi Polaka wynika, że jeśli nie teraz to w najbliższej przyszłości, może pokusić się nawet o walkę o rekord świata na dystansie 200-metrowym .

 

Czarnym koniem zawodów okazać się może dwukrotna Mistrzyni Europy na basenie 25-metrowym Katarzyna Baranowska,  startująca na 200 i 400 m stylem zmiennym. Jej główną rywalką będzie Laure Manaudou z Francji.

Trener kadry pływaków Paweł Słomiński liczy nawet na zdobycie 7- 10 medali. Jak będzie, zobaczymy. W sporcie wszystko jest możliwe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.