184482 miejsce

Pływackie ME: Piąte złoto dla Polaków!

Bartosz Kizierowski zdobył złoty medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Również Otylia Jędrzejczak po raz czwarty z rzędu zdobyła złoto na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Polacy wrócą z Budapesztu z pięcioma złotymi medalami

Otylia uzyskała czas 2.07,09. Jędrzejczak jest mistrzynią świata i Europy. Podczas dzisiejszego wyścigu, zdeklasowała swoje rywalki – dwie Włoszki Frencescę Segat (2.08,96) oraz Caterinę Giacchetti (2.09,01), które zdobyły odpowiednio srebro i brąz.
W Budapeszcie Jędrzejczak wywalczyła trzy medale - dwa złote (200 m stylem dowolnym i motylkowym) oraz srebrny (sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym).

Kizierowski, uzyskując fantastyczny czas 21,88, poprawił obecny rekord kraju. Polak triumfował na mistrzostwach już cztery lata temu, zdobywając najwyższ trofeum. W dzisiejszych zawodach drugie miejsce zajął Ukrainiec Oleksandr Wołyniec - 21,97, a trzecie Chorwat Duje Draganja - 22,14.