Facebook Google+ Twitter

Pływadła po raz dziewiąty

  • Piotr Z
  • Data dodania: 2008-06-12 16:52

Jutro rozpoczynają się Pływadła 2008 - coroczny spływ odrzański na trasie Ostrawa - Racibórz - Turze - Dziergowice - Przewóz - Kędzierzyn-Koźle.

O godzinie 9.00 blisko 250 osób wyruszy z Ostrawy w rejs. Uczestnicy będą się przemieszczać po Odrze zarówno przedziwnymi pływadłami, jak i tradycyjnymi łodziami oraz kajakami. Około godziny 18 powinni dotrzeć do Raciborza, gdzie będą uczestniczyć w imprezach organizowanych z okazji 900-lecia tego miasta.

W sobotę pływacy wystartują w południe zaliczając punkt kontrolny w miejscowości Turze. Wieczorem zawitają do Dziergowic i - po drugiej stronie rzeki - do miejscowości Przewóz. Trzeciego dnia po południu dotrą do mety w Kędzierzynie-Koźlu. Niedzielny finał to festyn z mnóstwem atrakcji, wśród których m.in. pokazy koni, występy mażoretek i koncert Kędzierzyńskiej Filharmonii Młodych. Dla miłośników szant przewidziano koncert Ryczących Dwudziestek. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Raz, Dwa Trzy. To już dziewiąta edycja spływu "Odra Rzeką Integracji Europejskiej".

Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem "Jak Mieszko z Dobrawą unię zakładali". Patronat nad imprezą objęli woj. opolski - Ryszard Wilczyński, woj. śląski - Zygmunt Łukaszczyk, a także europarlamentarzyści prof. dr hab. Jerzy Buzek oraz dr Stanisław Jałowiecki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.