Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7676 miejsce

Pływający statek przyszłości będzie przypominał UFO? Zobacz futurystyczny koncept włoskich inżynierów

Niezidentyfikowany Obiekt Pływający, w skrócie UFO. To futurystyczny koncept jednostki pływającej, który odpowiada naszym wyobrażeniom o statku obcych.

 / Fot. materiały prasoweUnidentified Floating Object, czyli Nieidentyfikowany Obiekt Pływający przypomina, jak sama nazwa wskazuje, UFO. Zaprojektowała go włoska firma Jet Capsule i jest naprawdę wyjątkowy.

UFO wyposażony zostanie w silnik elektryczny, który umożliwi przemieszczanie się z prędkością 3,5 węzłów (6,5 km/h). Jednostka napędowa korzystać będzie z energii wytwarzanej przez kolektory słoneczne i opcjonalne turbiny wiatrowe oraz wodne. Statek wyposażony ma być również w system odsalania wody morskiej, oczyszczania wody deszczowej, a także nawadniania niewielkiego ogródka warzywnego na pokładzie - podaje Science Alert.

 / Fot. materiały prasoweUFO posiadać ma pokład mieszkalny znajdujący się pod powierzchnią wody z dużym oknem umożliwiającym obserwację podwodnego życia.

 / Fot. materiały prasoweWnętrze zamknięte zostanie w dwóch sferycznych pokrywach wykonanych z włókna szklanego. Na 20 metrach kwadratowych zmieści się konwertowalna kuchnio-jadalnię, która może też pełnić funkcję salonu i sypialni. Dolny pokład ma 10 metrów kwadratowych i oprócz sypialni zawierać ma łazienkę.

Twórcy szukają inwestora, który wyłożyłby na prototyp około 800 tys. dolarów. Egzemplarze seryjne miałyby kosztować około 200 tys. dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.