Facebook Google+ Twitter

Pływanie: Baranowska i Korzeniowski w półfinale!

Paweł Korzeniowski zakwalifikował się do półfinału konkurencji 200 metrów stylem motylkowym, natomiast Katarzynę Baranowską zobaczymy w półfinale 400 metrów stylem zmiennym. Polka dzięki rezultatowi 2.12,47 ustanowiła nowy rekord Polski.

W półfinale mężczyzn, konkurencji 200 metrów stylem zmiennym zobaczymy Pawła Korzeniowskiego. Polak uzyskał wynik 1.55,21 i zajął 5. miejsce. Korzeniowski wystartował w świetnym stylu, a w swojej stawce przez chwile nawet prowadził. Na ostatnim nawrocie Polak był jednak drugi i nie zdołał dopłynąć przed Laszlo Csehem. Do półfinału z pierwszego miejsca zakwalifikował się Michael Phelps. Początkowo mogło wydawać się, że Amerykanin oszczędzi siły jednak w samej końcówce znacznie przyspieszył i osiągnął rezultat 1.53,70 przez co ustanowił nowy rekord olimpijski.

W półfinale kobiet kobiet, konkurencji 400 metrów stylem zmiennym nie zabraknie też Katarzyny Baranowskiej, która w eliminacjach osiągnęła rezultat 2.12,47, który jest nowym rekordem Polski. Czas, który uzyskała Polka dał jej 9. miejsce.

Słabo spisała się natomiast inna Polka - Paulina Barzycka, która odpadła już w eliminacjach. Barzycka uzyskała rezultat 2.00,92 co dało jej 32. miejsce i nie zapewniło awansu. Wspaniale przez kwalifikacje przebrnęła natomiast Włoszka - Federica Pellegrini, która dzięki czasowi 1.55,45 ustanowiła rekord świata.

Kirsty Coventry z Zimbabwe wygrała półfinał w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym, uzyskując rezultat 0.58,77 co jest nowym rekordem świata. Jutro Coventry powalczy w finale.

Japończyk Kosuke Kitajima, który startował w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym, wygrał finał i dzięki czasowi 0.58,91 jest nowym rekordzistą świata.

Podczas sztafety 4x100 metrów stylem dowolnym mężczyzn, padły kolejne rekordy świata. Pierwszy ustanowił Australijczyk - Eamon Sullivan, który pokonał swój dystans w czasie 0.47,24. Drugi należy od dziś do Amerykanów, którzy w składzie Phelps, Weber-Gale, Jones i Lezak, wygrali z rezultatem 3.08,24.

Jutro o 5.10 naszego czasu, w półfinale 200 metrów stylem motylkowym popłynie Paweł Korzeniowski. O 5.23 wystartuje natomiast Katarzyna Baranowska, która powalczy o finał w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym. O 13.14 w eliminacjach 200 metrów stylu motylkowego zobaczymy inna Polkę - Otylię Jędrzejczak. O 14.15 w eliminacjach wystartuje także polska sztafeta mężczyzn. Popłyną w konkurencji 4x200 metrów stylem dowolnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Racja.
Ale liczę na Korzenia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jest to takie osiągnięcie, żeby w tytule pisać z wykrzyknikiem, no chyba, że mamy zamiar podniecać się byle czym. Poczekajmy lepiej, na ewentualne medale.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.