Facebook Google+ Twitter

Pływanie: Phelps z rekordem olimpijskim!

Amerykański pływak - Michael Phelps, ustanowił nowy rekord olimpijski na 400 metrów stylem zmiennym, który wynosi od dziś 4.07,82.

Michael Phelps / Fot. Karen Blaha / http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Phelps_400m_IM_Missouri_GP_2008.jpgMichael Phelps, 23-letni amerykański zawodnik, już teraz uznawany jest za jednego z najlepszych pływaków w historii. Z olimpiady, która odbywała się w Atenach przywiózł dwa brązowe medale oraz aż sześć złotych! Dzięki tym sukcesom stał się jedynym pływakiem, który z igrzysk olimpijskich przywiózł sześć medali z najcenniejszego kruszcu. Sportowy dorobek Phelpsa jest jednak znacznie większy. Na swoim koncie ma też 11 złotych medali i jeden srebrny, które zdobył na mistrzostwach świata.

Dziś Amerykanin już w kwalifikacjach pokazał, że i w Pekinie będzie rywalem trudnym do pokonania. Michael Phelps ustanowił bowiem nowy rekord olimpijski w konkurencji 400. metrów stylem zmiennym. Wynik jaki osiągnął to 4.07,82.!

Jutro o godzinie 4 naszego czasu, odbędzie się natomiast finał tej konkurencji, w której Michael Phelps powalczy o medal olimpijski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.