Facebook Google+ Twitter

Pływanie zimą. Przegląd basenów krytych w Lublinie

Sezon letni za nami. Dla sympatyków pływania oznacza to tylko jedno - należy szukać krytych basenów. W Lublinie sytuacja pod tym względem jest coraz lepsza. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:US_Navy_040510-N-9885M-005_Photographer%27s_Mate_1st_Class_Bart_Bauer,_of_Billings,_Mont.,_stays_in_shape_by_swNajnowocześniejszym basenem w naszym mieście może się pochwalić Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”. Oficjalne otwarcie pływalni odbyło się w drugim tygodniu listopada. Było ono powiązane z organizacją Zimowych Mistrzostw Polski Open Masters w pływaniu (organizowane w Lublinie już po raz trzeci!).

Obiekt MOSiR-u jest idealnym miejscem do aktywnego spędzenia wolnego czasu, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Prowadzone są tam także lekcje pływania oraz zajęcia z aqua aerobicu. Za 45 minut spędzonych na basenie zapłacimy: w godz. 6.00-15.00 - 10zł bilet normalny, 7zł bilet ulgowy (po 15.00 i w weekendy ceny wynoszą odpowiednio 11 i 8 zł).

Istny raj dla miłośników wodnych atrakcji stanowi Centrum Rekreacyjno-Sportowe przy ul. Głębokiej. Należy ono do Uniwersytetu Przyrodniczego. Bicze wodne, jacuzzi, zjeżdżalnia - to tylko niektóre przyjemności czekające na potencjalnych klientów. Obok basenu sportowego (25x16 m, sześć wydzielonych torów) znajduje się także basen rekreacyjny (o głębokości 90 cm). Z basenu mogą korzystać nie tylko studenci, ale wszyscy lublinianie. Godzina spędzona na pływalni to wydatek 10 zł, a studenci UP zapłacą 7 zł.

W Kozim Grodzie popływać możemy także w ośrodku należącym do Szpitala PSK 4 przy ul. Jaczewskiego oraz na basenie przy ul. Rzeckiego 10 (Zespół Szkół nr 5). Jest jeszcze basen Akademickiego Ośrodka Sportowego przy ul. Langiewicza. Jednak aby z niego skorzystać musimy poczekać do końca stycznia przyszłego roku. Aktualnie bowiem trwają tam prace budowlane.

Już niedługo (przełom grudnia i stycznia) ma się zakończyć budowa całkowicie nowej pływalni - obok Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Podzamcze. W nowym obiekcie będzie można skorzystać z basenu o wym. 25x16 m, basenu rekreacyjnego, zjeżdżalni, sauny oraz solarium.

Pływanie to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu i poprawę kondycji fizycznej. Jak widać w Lublinie jest w czym wybierać. Zatem czepek, kąpielówki, ręcznik - i na basen!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetny materiał;) 5!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.