Facebook Google+ Twitter

Pływasz po wodach Europy? Bedziesz mógł zadzwonić z telefonu komórkowego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-19 16:33

Połączenia z telefonów komórkowych będą możliwe także na statkach pływających po europejskich wodach.

Gwarantują to unijne przepisy przyjęte dziś przez Komisję Europejską, które ujednolicają techniczne i prawne możliwości korzystania z komórek na morzu. Państwa członkowskie mają 12 miesięcy na to, aby dostosować swoje prawodawstwo do unijnego.

Do tej pory korzystanie z komórek na statkach regulowały przepisy krajowe, teraz 27 różnych regulacji zostanie zharmonizowanych. Łatwiejsze ma być uzyskiwanie pozwoleń przez operatorów komórkowych na świadczenie usług na wodach terytorialnych innych państw Unii. Obecnie jest to utrudnione - tłumaczy rzecznik Europejskiej Jonathan Todd.

''Na przykład na statku pływającym po Bałtyku, operatorzy komórkowi muszą teraz mieć pozwolenie między innymi duńskich, niemieckich, szwedzkich, łotewskich, estońskich i litewskich władz, co wyjątkowo utrudnia życie" - dodał.

Po ujednoliceniu wszystkich przepisów i zagwarantowaniu technicznych możliwości korzystania z komórek na morzu, kraje członkowskie muszą zadbać o to, aby klienci szczegółowo byli informowani o kosztach takich połączeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.