Facebook Google+ Twitter

PNA: Podsumowanie pierwszej kolejki grupowej turnieju

Na boiskach Gabonu i Gwinei Równikowej rozgrywany jest Puchar Narodów Afryki, czyli najważniejsza impreza sportowa "Czarnego Lądu". W czterech grupach rywalizuje szesnaście drużyn. Jak wygląda sytuacja po pierwszych spotkaniach?

W grupie A w meczu inauguracyjnym, Gwinea Równikowa (gospodarz) pokonała 1:0 Libię. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła dopiero w 86. minucie, a jej autorem okazał się Balboa. W drugim meczu tej grupy, Senegal niespodziewanie uległ 1:2 Zambii. W drugiej kolejce Libia zmierzy się z Zambią, a Gwinea Równikowa podejmie Senegal.

W grupie B, swoje pierwsze spotkanie wygrała ekipa Wybrzeża Kości Słoniowej, która pokonała skromnie Sudan, 1:0. W drugim meczu tej grupy, drużyna Burkina Faso przegrała 1:2 z Angolą. W czwartek 26 stycznia, Sudan zmierzy się z Angolą, a WKS zagra z Burkina Faso.

Od zwycięstwa 2:0 nad reprezentacją Nigru rozpoczęli rywalizację współgospodarze imprezy, czyli piłkarze Gabonu. Sporo emocji dostarczyło kibicom drugie spotkanie w tej grupie. Tunezja pokonała Maroko 2:1, a mecz był bardzo emocjonujący. W drugiej kolejce, debiutant - Niger zmierzy się z Tunezją, a Maroko powalczy o punkty z Gabonem.

Natomiast grupie D, swoich kibiców nie zawiedli faworyci. Ghana pokonała skromnie Botswanę 1:0, a Mali wygrało z Gwineą 1:0. Druga seria spotkań w tej grupie zapowiada się bardzo emocjonująco. Botswana zmierzy się z Gwineą, a Mali zagra z Ghaną o pierwsze miejsce w grupie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.