Facebook Google+ Twitter

PNA - święto futbolu na Czarnym Lądzie

Szesnaście drużyn podzielonych na cztery grupy, dwadzieścia dziewięć spotkań na czterech stadionach. Trzy tygodnie piłkarskich zmagań na Czarnym Lądzie. Dziś rusza piłkarskie święto w Angoli, czyli Puchar Narodów Afryki.

 / Fot. LogoW dniu rozpoczęcia turnieju, warto prześledzić każdą z grup i wskazać potencjalnych faworytów do awansu.

Grupa A

Angola
Mali
Malawi
Algieria

Zdecydowanym faworytem w grupie A jest Algieria. 26. drużyna w rankingu FIFA zagra w tegorocznych MŚ. Zwycięski bój o udział w mistrzostwach drużyna prowadzona przez Rabah Saadane stoczyła z Egiptem. Algierczycy dokładnie dwadzieścia lat temu triumfowali w PNA. Być może na finał, umiejętności piłkarskich im nie wystarczy, ale w gronie półfinalistów z pewnością mogą zagościć.

Drugą drużyną, która powinna liczyć się w tej grupie jest Mali. Ostatni PNA zakończyli wprawdzie na rozgrywkach grupowych, jednak Malawi i gospodarz Angola, nie są ekipami, które mogłyby zagrozić reprezentacji mającej w swoich szeregach takich graczy jak: Frederic Kanoute (Sevilla), Seydou Keita (Barcelona), czy Mahamadou Diarra (Real Madrid). Gospodarze powinni zakończyć rozgrywki z jednym zwycięstwem odniesionym nad słabiutkim zespołem Malawi.

Typ do awansu: Algieria i Mali

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.