Facebook Google+ Twitter

Po 20 latach wyszliśmy na zero

Tak doskonale działają prywatne fundusze emerytalne. Wprowadzono medialną nagonkę na ZUS, aby zamiast dopłat z budżetu państwa, zarobiły na naszych składkach globalne korporacje ubezpieczeniowe. Czyżby znowu ludzie zostali nabici w butelkę ?

http://fakty.interia.pl/biznes/news/po-20-latach-jestesmy-na-zero,1239662,2949

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Takie widocznie jest w Polsce prawo. Mentalność urzedników tej instytucji tkwi pewnie jeszcze w poprzednim systemie, jednak wolę powierzać swoje pieniądze instytucji państwowej niż globalnym korporacjom, które zdefraudowały oszczędności emerytów, ponieważ nikt nie miał kontroli nad ich działalnością. Działaniem antyspołecznym jest defraudacja oszczędności wielu milonów obywateli tego kraju, którzy zostali zmuszeni do przystąpienia do II filara ubezpieczeń społecznych. Pamiętam jak wprowadzająć reformę emerytalną wmawiano ludziom, że trzeba wprowadzić prywatne fundusze emerytalne, aby uratować budżet państwa. Miala być świetlana przyszlość dla emerytów, a teraz się okazuje, że większość emerytów będzie miała głodowe emerytury. Ten idiotyzm prywatyzowania systemu emerytalnego przyszedł oczywiście z USA. I tak jak tam , tak też i tutaj celem tej prywatyzacji było zwiększenie dochodów globalnych korporacji i zmniejszenie wydatków państwa na cele społeczne. Co zaś do ZUS, to instytucja ta traci grube milony, jeśli nie miliardy na zaniżaniu i niepłaceniu podatków na ubezpieczenia społeczne przez większość firm działających w naszym kraju. Nasi rodzmi jak to określasz "okupanci" nawet do pięt nie dorastają globalnym koncernom, które na rynku pełnią rolę pasożytów. Kiedy porzuci się "klapki" konsumenta można to zjawisko dobrze dostrzec. Oczywiście znaczna część naszych rodzimych firm, aby przetrwać i zarobić dostosowuje się do tych nowych warunków narzuconych przez neoliberalny kapitalizm. Myślę że Ty płacisz podwójnie tylko dlatego, że większość globalnych "inwestorów" wcale nie płaci. Mogę Cię zapewnić że ci "inwestorzy" bardziej Cię okradają niż sam ZUS.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ZUS. Nie trzeba robić medialnej nagoki, żeby nie wiedzieć, jak złodziejska to instytucja! Nigdy nie korzystałem z ulg, jakie mają dziś osoby rozpoczynające działalność. Efektem tego były niezapłacone składki sprzed kilku lat. Zus zarobił na mnie kilka tysięcy zł extra - odsetki za zwłokę? Teraz płacę podwójne ubezpieczenie zdrowotne (bo jestem jeszcze zatrudniony na umowę o pracę), jakbym miał dwa zdrowia!! A i tak za badania zapłaciłem z własnej kieszeni. To jest skandal. Złodziejstwo zinstytucjonalziowane. Gdzie my w ogóle żyjemy???
A co do funduszy. Każdy powinien robić ze swoimi pieniędzmi to, na co ma ochotę. Jak ktoś chce ryzykować "oszczędzanie" w funduszach akcji ma do tego prawo. Natomiast brak wyboru, tzn. ZUS albo bezrobocie, to jest działanie antyspołeczne, antynarodowe. W marcu ma wejść nowe rozporządzenie - ZUS od pracy nakładczej będzie naliczany od 1900 zł!!! Kto będzie w Polsce zatrudniał??? Przecież to w ogóle się nie opłaca. Pracuje się tylko na ZUS, urzędy skarbowe i banki. Nasi rodzimi okupanci są gorsi od obcych, bo zamiast mózgów mają zwoje wrednych, złośliwych niby sapiens.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.