Facebook Google+ Twitter

Po 24 godzinach policja złapała sprawców napadu na agencję pocztową w Zabrzu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-26 14:34

Sukcesem zabrzańskich służb kryminalnych zakończyło się śledztwo dotyczące czwartkowego napadu na agencję pocztową. Po niespełna 24 godzinach policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn.

Odzyskano zrabowane pieniądze w kwocie 500 zł oraz telefon komórkowy należący do kasjerki. Obaj zatrzymani w przeszłości byli karani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Za napad w więzieniu mogą spędzić nawet 12 lat.

Do napadu doszło w czwartek o godzinie 16.25 w Zabrzu przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Dwóch sprawców przy użyciu paralizatora obezwładniło pracownicę agencji pocztowej. Przestępcy zażądali od 31-letniej kasjerki wydania pieniędzy oraz telefonu komórkowego. Po zdobyciu łupu napastnicy wybiegli z budynku agencji.

Natychmiast po zgłoszeniu na miejsce przyjechali zabrzańscy policjanci. Wykorzystanie nowoczesnych technik kryminalistycznych oraz umiejętności analitycznych skierowało policjantów do Gliwic. Tam o godzinie 15.30 został zatrzymany 38-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym, w przeszłości przebywał w zakładzie karnym, gdzie odsiadywał wyrok za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. Podczas przeszukania śledczy odnaleźli paralizator, który był wykorzystany podczas napadu. Po kilku minutach kolejna grupa operacyjna zabrzańskich policjantów zatrzymała drugiego z podejrzanych, 41-letniego gliwiczanina.

O ich dalszym losie zadecyduje dziś prokurator oraz zabrzański sąd.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: napad Zabrze


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.