Facebook Google+ Twitter

Po 25 lat więzienia dla licealistów - zabójców?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-11 17:03

Po 25 lat więzienia domaga się prokurator dla trzech uczniów złotoryjskiego Liceum Wojskowego za zabójstwo17-latka. W styczniu 2007 roku trzej koledzy zabili Maćka Witkowskiego, gdy odmówił udziału w planowanym zabójstwie koleżanki.

Oskarżonymi w procesie przed Sądem Okręgowym w Legnicy są Michał P., Marek A. i Mateusz S. Od dawna pasjonowali się militariami. W szkole utworzyli nieformalna grupę, do której miał także należeć Maciek Witkowski. Gdy odmówił udziału w planowanym zabójstwie koleżanki, oskarżeni postanowili ukarać go śmiercią za niesuboordynację.

Dzień wcześniej na obrzeżach Złotoryi wykopali dół, podstępem zwabili chłopaka w to miejsce i z zimną krwią zamordowali. Ciało zakopali. Dlatego prokurator Małgorzata Niemiejska-Lewicka domagala się dziś od sądu uznania oskarżonych winnymi i wymierzenia kar po 25 lat pozbawienia wolności.

Matka zabitego Maćka uczestniczy w procesie jako oskarżyciel posiłkowy. Jej zdaniem nawet młody wiek zabójców nie może być okolicznością łagodzącą. Prosiła sąd o najwyższy wymiar kary. Wyrok ma zapaść w najbliższy piątek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Słyszałem podobną historie ,koleżanka zabiła przyjaciółkę bo obawiała się kpin z jej strony dużo filmów i przykładania uwagi do tego co powiedzą inni

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.03.2009 19:51

Straszna tragedia. Bardzo współczuję rodzinie a szczególnie matce zamordowanego chłopca. A rodzice morderców? - Druga tragedia. A oni sami?... Nie umiem tego jakoś ogarnąć, zrozumieć i nawet nie bardzo próbuję, bo to się w mojej głowie w żaden sposób nie mieści, rani mnie i obezwładnia. Zasłużyli na najsurowszą karę, to pewne, ale dlaczego to zrobili??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.