Facebook Google+ Twitter

Po 35 latach połączenie lotnicze między Warszawą i Tokio

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-09 09:41

Polskie linie lotnicze LOT wprowadzą bezpośrednie połączenia lotnicze między Warszawą i Tokio. Jest to ukoronowaniem 35-letnich zabiegów LOT-u o ustanowienie połączenia ze stolicą Japonii.

Japoński Urząd Lotnictwa Cywilnego zezwolił Polskim Liniom Lotniczym na rozpoczęcie połączenia między Warszawą i międzynarodowym lotniskiem Narita koło Tokio po planowanym w marcu zakończeniu budowy nowych pasów startowych i pasów do lądowania. LOT planuje rozpocząć 3 połączenia lotnicze między Warszawą i Tokio najwcześniej za 2 lata. Połączenie będą obsługiwały najnowocześniejsze samoloty na świecie, czyli Boeingi 787 zwane „Dreamlinerami".

Przed rozpoczęciem połączenia Polska musi wynegocjować jeszcze umowę o warunkach przelotu nad terytorium Rosji. Rosyjskie linie lotnicze Aerofłot mają od lat codzienne loty do Tokio, a Polska będzie pierwszym krajem z byłego obozu komunistycznego w Europie Środkowej, który ropocznie bezpośrednie połączenie lotnicze ze stolicą Japonii.

Do tej pory Lot miał w Japonii pozwolenie jedynie na ropoczęcie połączenia lotniczego z międzynarodowym lotniskiem Kansai koło Osaki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.