Facebook Google+ Twitter

Po 8 latach walki IKEA wreszcie stanie w Łodzi

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-08-14 11:22

Łódzki magistrat zakończył prace nad zmianami planu zagospodarowania przestrzennego, które pozwolą na budowę sklepu IKEA w Łodzi.

Załatwiono polubownie wszystkie protesty mieszkańców. Teraz pozostaje tylko uzyskać akceptację rady miejskiej. Projekt uchwały ma być rozpatrzony już na pierwszym powakacyjnym posiedzeniu. - Inwestor może rozpocząć prace jeszcze w tym roku - mówi wiceprezydent Łodzi Marek Michalik. Szwedzka firma zainteresowała się terenem przy ulicach Pabianickiej i Chocianowickiej w połowie lat 90.

Walka o tereny pod budowę IKEA trwała 8 lat, bowiem projekt zmiany planu zagospodarowania przestrzennego spotkał się z wieloma protestami mieszkańców i ekologów. Ci ostatni uważali, że budowa centrum zaszkodzi tzw. korytarzowi napowietrzania miasta. Obok blaszanych hipermarketów IKEA powstaje park handlowy czyli teren przypominający rynek z kafejkami i np. tramwajem dla dzieci.

- Na terenie parku stawiamy market w żółto-niebieskich barwach i centrum handlowe - mówi rzecznik IKEA w Polsce Joanna Łozińska. - 50 proc. powierzchni centrum zajmują sklepy z branży wnętrzarskiej. Po przejęciu terenu IKEA rozpocznie prace projektowe. W ciągu roku od uzyskania pozwolenia na budowę powstanie centrum. Otwarcia można się spodziewać najprawdopodobniej w 2008 roku. Sklep w Łodzi będzie drugą inwestycją koncernu w województwie. W Piotrkowie Trybunalskim czynne jest centrum Logistyczne IKEA. (mm)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.