Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7324 miejsce

Po angielsku, niemiecku i włosku - konkurs piosenki w gm. Radymno

Zespoły oraz soliści z niemal wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Radymno zaprezentowali się 19 maja w Świętem podczas I Gminnego Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.

Pamiątkowe zdjęcie / Fot. archiwum szkolneUczestnicy konkursu zaprezentowali piosenki w języku angielskim, niemieckim i włoskim. Były to utwory popularnych i mniej znanych zagranicznych wykonawców. W tle występowały grupy taneczne w barwnych strojach oraz dzieci z Zespołu Szkół w Świętem, które tajniki tańca poznają pod kierunkiem Rafała Zakielarza ze Studia Golden Dance.

- Główny cel zorganizowanego na terenie gminy Radymno po raz pierwszy konkursu to promocja języków obcych. Chcielibyśmy, aby wszedł on na stałe do kalendarza tutejszych imprez – wyjaśnia Urszula Serafin, dyrektor Zespołu Szkół w Świętem, czyli placówki, która podjęła się zorganizowania tego przedsięwzięcia i była jego gospodarzem. – Duża liczba uczestników konkursowych zmagań i wyrównany, wysoki poziom sprawił, że jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia – dodaje dyrektor.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajął duet ze Szkoły Podstawowej w Radymnie: Wiktoria Suchy
i Dominika Gunia. Na drugim miejscu uplasowała się Ewa Trojniak z zespołem tanecznym w składzie: Ewelina Kalawska, Sylwia Kędzierska i Marianna Łagoda z Gimnazjum w Korczowej. Trzecie miejsce przypadło Magdalenie Kwaśnej z Gimnazjum w Ostrowie. Wyróżnienie otrzymał natomiast zespół z Gimnazjum w Nienowicach: Kamila Herman, Marlena Pieniądz, Żaneta Kmiotek i Barbara Łuc. Dzięki wsparciu finansowemu sponsorów wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali nagrody i dyplomy.

Patronat honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Radymno. Całość przygotowały nauczycielki ze szkoły w Świętem: Magdalena Czechowicz, Alina Mularz i Justyna Szyngiera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Paweł Kowalski
  • Paweł Kowalski
  • 02.06.2011 16:20

Takie imprezy powinny odbywać się jak najczęściej. Młodzież ma zajęcie, rozwija swoją pasję i uczy się w ciekawy sposob języka obcego.

Tylko nie każdy dyrektor szkoły podjąłby się organizacji czegoś takiego. Brawa i słowa uznania dla Pani dyrektor.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.