Facebook Google+ Twitter

Po audiencji generalnej: Kościół nie musi być nudny

Każdy kto myśli, że Kościół jest w kryzysie powinien być dziś w Watykanie i zobaczyć tę rzeszę młodych ludzi. Mówi się, że Kościół musi nauczyć rozumieć się świat współczesny. Musi! Ale i świat współczesny musi nauczyć się rozumieć Kościół.

 / Fot. Dawid SerafinJeszcze zanim pojawiły się pierwsze promienie słońca, wielobarwna rzeka ludzi sunęła brukowanymi zaułkami. Szli głośno, radośnie. Morze barw i kolorów. Jak cudnie wyglądały te wszystkie flagi w promieniach słońca. Przypominało to tęczę, która właśnie zstąpiła na ziemię. Ktoś przede mną uniósł flagę. Zamachnął się nią. Szum wirującego materiału przeciął powietrze, flaga zawisła nieruchomo w powietrzu by zaraz znowu opaść. Ileż w tym machnięciu było energii. Ileż radości z tego, że jest się tu i teraz. W miejscu, gdzie dziś tak namacalnie można wyczuć bicie Kościoła. Flaga, która z takim impetem przecinała przed chwilą powietrze była brazylijska. Idą grupą prowadzeni pod tą jedną chorągwią. Co jakiś czas przystają, robią koło. Śpiewają. Znów ruszają, by po chwili znowu przystać. I tak, aż do bram Watykanu.

A przy bramach rzeka ludzi rozrasta się, schodzą się z wszystkich uliczek i zaułków, ściskają w ręku swoje czerwone bilety. / Fot. W24 To dziś kolor szczęścia: dzięki niemu dostaną się na audiencję generalną z papieżem. Gdzieś z tłumu wyłania się inny odcień czerwieni połączony z bielą. To nasza biało-czerwona flaga. Dumnie dzierży ją w swych dłoniach pani Marzena. Ciemne okulary nie są w stanie ukryć jej łez, które wyciekają spod nich i mkną po purpurowych policzkach. To łzy radości. Zresztą, słowo radość jest tutaj odmieniane przez wszystkie przypadki. Wierni "idą z radością", "są pełni radości", mówią "co za radość, że tu jestem".

Każdy, kto myśli, że Kościół jest w głębokim kryzysie, powinien dzisiaj być w Watykanie. Zobaczyć ten strumień młodych ludzi. Maszerują z podniesioną głową. Bez wstydu, bez chowania się po kątach. Są tutaj, bo tego chcą przyjechali z najodleglejszych zakątków świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Wciąż mnie zaskakują ludzie którzy uważają że religia katolicka jest smutna. Bardzo fajne spojrzenie autora na temat Kościoła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Autor

Powinien Pan pisać łatwiejsze w odbiorze teksty.
Pamiętajmy, że tylko 30% polskiego społeczeństwa rozumie tekst pisany.
Po komentarzach widać, że ten wskaźnik może być o wiele wyższy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie, że Kościół nie musi i nie jest nudny. Od zarania dziejów zapewnia masę rozrywki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż. Ostatni papież. Będzie ciekawie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.02.2013 17:37

Panie Dawidzie, z przyjemnością napiszę kontropinię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.