Facebook Google+ Twitter

PO bierze rady gmin, powiatów i sejmiki. Drugi PiS

Wdług danych, jakie podała o godzinie 12, Państwowa Komisja Wyborcza, Platforma Obywatelska wygrała wybory do rad gmin, rad powiatów i sejmików w skali kraju. Drugie miejsce zajmuje PiS.

 / Fot. Materiały prasoweNajwiększy sukces Platforma odnotowała w wyborach do sejmików, zdobywając 31,43 proc. głosów. Kolejne miejsce zajmuje PiS - 23,07 proc., PSL - 15,65 proc. i SLD - 15,3 proc.

Blisko 10-procentowa różnica między PO i PiS występuje także w wyborach do rad gmin. PO osiągnęło w tym przypadku wynik - 27,7 proc, a PiS - 18,53. Kolejne miejsce zajmuje SLD - 11,59 proc. Wielkim przegranym jest PSL, który zdobył tylko 2,47 proc. głosów.

Na szczeblu powiatów wyraźnie topnieje różnica między PO, a PiS. Wynosi ona tylko 2,14 proc. Na dalszych znajduje się PSL - 14,05 proc i SLD - 9,27 proc.

CZYTAJ TAKŻE:
Wyniki wyborów samorządowych. Dane PKW z 90,4 proc. obwodów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wybieraliśmy ludzi a nie partie polityczne wielu radnych startowało z list partii lecz zaznaczało swoja bezpartyjność,mówienie o wygranych i przegranych partiach to w wielu przypadkach pomyłka.We wsiach i małych miejscowościach przynależność do konkretnej partii nie gra żadnej roli w wyborze liczy się człowiek i jego kompetencje co w dużych miastach nie jest tak znaczące tam partyjni bossowie dzielą się władzą a reszta to tylko tło .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
  • Stefan Kap
  • 22.11.2010 20:42

Zawsze jednak pamiętajmy, że wygrała, bo 60% wyborców zostało w domach. Zapominając o tym wykrzywiamy społeczną rzeczywistość, co może zaowocować przykrymi niespodziankami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.