Facebook Google+ Twitter

PO chce konfrontacji J. Kaczyńskiego z M. Kamińskim ws. hazardu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-02 13:32

Platforma Obywatelska chce aby w komisji śledczej badającej aferę hazardowej doszło do konfrontacji byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego z byłym szefem CBA Mariuszem Kamińskim.

Politycy PO przedstawili na konferencji prasowej fragmenty analizy CBA w sprawie ustawy hazardowej. Jak powiedział poseł Sławomir Nowak, wynika z niej, że ustawa hazardowa faworyzowała Talizator Sportowy, a działania te wspierał poseł PiS Przemysław Gosiewski.

Sławomir Nowak przytoczył fragmenty analizy Centralnego Biura Śledczego, które - jego zdaniem - w pełni uzasadniają rozszerzenie badania przez komisję śledczą całości procesu legislacyjnego dotyczącego powstawania ustawy hazardowej o rządy SLD i PiS.

Z analazie CBA przygotowanej przez Mariusza Kamińskiego wynika, że projekt nowelizacji przygotowany za czasów PiS został przygotowany tylko wyłącznie po to, by państwowy monopolista jakim jest Totalizator Sportowy, mógł uzasadnić celowość zorganizowania przetargu na zakup urządzeń do wideoloterii wydając w ciągu 5 lat kwotę miliard 800 milionów złotych. Wyłącznym dystrybutorem samych maszyn był amerykański potentat dostawca sprzętu hazardowego. Według fragmentów analizy przedstawionej przez Platformę autorem najważniejszych zmian legoslacyjnych był prawnik Totalizatora Sportowego Grzegorz Maj, były kandydat PiS na posła i bliski przyjaciel Przemysława Gosiewskiego. Wraz z prezesem Totalizatora Sportowego Jackiem Kalidą miał on wykorzystywać wsparcie polityczne szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Przemysława Gosiewskiego w celu odrzucenia sprzeciwu wobec zmian, zgłoszonego przez specjalistów z ministerstwa finansów.

Miało dojść do spotkania premiera Jarosława Kaczyskiego i Przemysława Gosiewskiego , na którym wiceminister finansów Marian Banaś otrzymał polecenie, by nie sprzeciwiać się zmianom proponowanym przez Grzegorza Maja i Jacka Kalidę.

Na podstawie fragmentów tej analizy politycy Platformy zadają pytanie, czy Mariusz Kamiński w czerwcu 2007 roku poinformował ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego o tym, że przygotował taką analizę i czy poinformował Jarosława Kaczyńskiego, że on sam mógł być poddawany nielegalnemu lobbingowi. Ponadto, jeśli Jarosław Kaczyński został o tym poinformowany, to czy wyciągnął jakiekolwiek konsekwencje. Tę między innymi sprawę chcieliby wyjaśnić posłowie PO podczas posiedzenia komisji śledczej do spraw afery hazardowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 02.12.2009 14:36

Afera hazardowa nie wybuchła w czerwcu 2007 roku, lecz to świeża sprawa z września tego roku. PO co mącą? A konfrontacja ma dotyczyć najpierw: Zbycha,Rycha, Grzesia itd. Taka jest kolej rzeczy, no chyba że zlecenie inaczej mówi. Dobra, skończmy z teoria spiskową.
Kurde, długo mnie tu nie było na W24 i mam pierunowego sztresa. Cofam to zlecenie, wiec kończy to się na Grzesiu, albo rozpoczyna - diabli wiedzą. Ale namieszali. A ja płacę podatki, oj płacę...Wszyscy zapłacimy za to również..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.