Facebook Google+ Twitter

PO chce oszczędzić na studentach

Platforma Obywatelska proponuje, by ulgi na przejazdy MPK i PKP przysługiwały tylko tym studentom, których nie stać na kupno normalnego biletu.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Donald_Tusk_(2007).jpgWcześniej pomysł powrotu 50 proc. zniżki upadł głosami PO. Teraz partia chce, aby 37 proc. zniżka, przysługiwała tylko tym, których nie stać na kupno normalnego biletu. Projekt ustawy ma być gotowy na jesieni i mógłby wejść w życie nawet 1 stycznia 2010 roku. Politycy PO zastanawiają się, jaki ma być próg dochodów na członka rodziny, powyżej którego student traciłby ulgę. Nie jest także jasne czy w związku z tym studentów obowiązywałaby wymiana legitymacji, czy obowiązek podróżowania z zaświadczeniem o zarobkach rodziców.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy atak na studentów. PO planuje wprowadzić płatny drugi kierunek na studiach dziennych od roku akademickiego 2010/2011.

źródło: "Gazeta Wyborcza"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Łukaszy, nie wierz nigdy w to co Platforma pisze na swojej stronie; znam tych ludzi i wiem, że nie raz ich ''newsy'' na stronie to stek bzdur.

Wstyd i chańba! Co niedawno Tusk mówił w Krakowie do studentów!? Że będą jeszcze większe zniżki?! To niewiarygodne! I my na ich głosowaliśmy!!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

no prosze :D Panie Łukaszu nie mógł pan mnie uprzedzić:D wychodzi na to, że Wyborcza to PiS-owska gazeta:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też się zbulwersowałem, ajk o tym przeczytałem, ale informacja ta jest nieprawdziwa. Dlaczego? Proszę http://www.platforma.org/pl/aktualnosci/newsy/art1449,platforma-obywatelska-nie-chce-ograniczyc-ulg-dla-studentow.html na całe szczęście:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.