Facebook Google+ Twitter

PO chce wprowadzić wybory korespondencyjne. PiS: Będzie można fałszować wyniki

Platforma Obywatelska chce wprowadzić możliwość korespondencyjnego głosowania. Do tej pory z takiej opcji mogli korzystać tylko niepełnosprawni i Polacy przebywający za granicą. Po zmianach mógłby skorzystać z tego każdy wyborca. Eksperci i opozycja nie zgadzają się na takie rozwiązanie - twierdzą, że to grozi kupowaniem głosów.

 / Fot. Julo, domena publicznaOd 2011 roku można w Polsce głosować korespondencyjnie. Do tej pory jednak mogli korzystać z tego przywileju jedynie niepełnosprawni i obywatele przebywający za granicą. Teraz Platforma Obywatelska forsuje projekt, dzięki któremu listownie mogliby głosować wszyscy wyborcy - informuje "Rzeczpospolita".

Eksperci z Biura Analiz Sejmowych i opozycja protestują przeciwko takiemu rozwiązaniu. Twiedzą, że niesie ono duże ryzyko kupowania głosów, a w konsekwencji - fałszowania wyników wyborów.

Projekt trafił już do sejmowej podkomisji. Według Bartosza Kownackiego z PiS, zastępcy szefa podkomisji, trzeba wziąć pod uwagę, że często o wynikach wyboru decyduje kilkadziesiąt głosów. W takiej sytuacji możliwość korespondencyjnego głosowania może rzeczywiście pozwolić na manipulacje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.