Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14111 miejsce

Po co i komu kanalizacja w Kłębach?

W sobotę 18 września br. w Kłębach (woj. zachodniopomorskie), oficjalnie rozpoczęto inwestycję: "Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przepompowniami na odcinku Kłęby-Golczewo...".

Kłęby... / Fot. Ryszard Jan Zagórski  / Fot. .W sobotę 18 września br. w Kłębach (woj. zachodniopomorskie), oficjalnie rozpoczęto inwestycję pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przepompowniami na odcinku Kłęby-Golczewo i ul. Stary Tartak w Golczewie oraz modernizacja hydroforni w miejscowościach: Kłęby, Niemica, Kretlewo, Mechowo i Unibórz".

W uroczystości tej wzięli udział: burmistrz Golczewa – Andrzej Danieluk i sołtys Kłębów – Władysław Tesarski, gospodarze oraz zaproszeni: Mariusz Wawrzyński - przewodniczący Rady Powiatu, Ryszard Miluniec - dyrektor Zakładu Technicznych Usług Komunalnych Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska w Szczecinie, Marek Maślak – kierownik Zakładu Usług Publicznych w Golczewie, Zbigniew Sobieski – inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Miejskim w Golczewie i Henryk Szczepański – kierownik budowy i mieszkańcy Kłębów.

Przybyli mieszkańcy oklaskami przyjęli podpisanie uroczystego aktu, który został zamknięty w butelce i zakopany w miejscu rozpoczęcia budowy kanalizacji. Kłęby... / Fot. Ryszard Jan Zagórski
Uroczystości towarzyszyły skoczne piosenki, wykonywane przez ludowy zespół "Golczewskie Niezapominajki".
Hej ode wsi do miasta... / Fot. Ryszard Jan Zagórski Jest to już kolejne przedsięwzięcie na terenie gminy Golczewo realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Projekt będzie zrealizowany dzięki pozyskanym na ten cel środkom unijnym, w kwocie 3 147 059 zł. Łączna kwota projektu opiewa na 5 119 217,49 zł. Kłęby... / Fot. Ryszard Jan Zagórski

Są jeszcze tacy, którzy wątpią w celowość kanalizacji wsi.

Po co kanalizacja w Kłębach? Do tej pory było dobrze, więc czemu i komu ma ona służyć? Prawda jest taka, że w wielu gospodarstwach ścieki gromadzone są w zbiornikach bezodpływowych, co stanowi zagrożenie dla środowiska. Celem tej inwestycji jest rozbudowa i poprawa stanu infrastruktury związanej z odprowadzaniem ścieków i zaopatrzeniem w wodę. Na pewno przyczyni się to do poprawienia warunków sanitarnych. Innymi słowy, przedsięwzięcie to przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców wsi i prowadzenia działalności gospodarczej w gminie. Gmina Golczewo leży na obszarze o dużych walorach turystycznych, a brak kanalizacji utrudniał rozwój bazy turystycznej, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Pozyskane środki stanowią ponad 61 % wartości planowanej inwestycji. To pewne, że bez tych pieniędzy gmina nie mogłaby zrealizować tej ważnej inwestycji. Dobrze, że władze gminy pozyskały pieniądze na ten cel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Józef Bednarczyk
  • Józef Bednarczyk
  • 02.10.2010 18:30

Panie Piotrze, wielu chcialoby sie dowiedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe ile funduszy unijnych pozyskuje gmina Nowogard?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janina Klewicz
  • Janina Klewicz
  • 24.09.2010 16:47

wszędxie są potrzebne takie urządzenia ale nie wszyscy przykładają do tego wagę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.