Facebook Google+ Twitter

Po co karać pijanych rowerzystów?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-02-13 11:12

Nie jestem rowerzystą. Tym bardziej nie piszę tego tekstu po pijanemu. Nie muszę jednak spełniać tych warunków, by stwierdzić, że w Polsce mamy prawo, które karze nie tych co trzeba i nieadekwatnie do popełnionego czynu.

 / Fot. APP - Mikołaj SuchanJak podał serwis onet.pl, w pewnej miejscowości policja zatrzymała pijanego rowerzystę. Właściwie to sam się zatrzymał... w rowie. 44-letni mężczyzna wracał z dobrze zakrapianej imprezy. Policjantom powiedział, że jest troszkę pijany. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że te troszkę to 3,3 promila w wydychanym powietrzu. Jak przeczytałem dalej, "podczas doprowadzania mężczyzny do aresztu zaczął on szarpać policjanta za mundur, kopnął go w nogę i zagroził zwolnieniem z pracy. Na koniec zasugerował policjantom, by zniszczyli dokumentację świadczącą o jego stanie upojenia." On w zamian za tę małą przysługę obiecał postawić im butelkę alkoholu i zapomni o całej sprawie.

Sytuacja absurdalna, która prawdopodobnie nawet nie zwróciłaby mojej uwagi, gdyby nie to, że ten pijany mężczyzna odpowie teraz za jazdę po pijanemu na rowerze, za jazdę na jakimś odludziu... (Częstoborowice, powiat świdnicki, lubelskie, 580 mieszkańców - przyp. red.) Dodatkowo, za propozycję postawienia flachy, dołożą mu usiłowanie skorumpowania policjanta. Gdyby tego było mało odpowie za naruszenie nietykalności i znieważenie funkcjonariuszy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Ironicznie można stwierdzić, że "se chłop teraz posiedzi". Jednak trzeba zadać sobie również pytanie - czy nie za długo i po co w ogóle trzymać go w więzieniu, płacić na jego utrzymanie i robić jeszcze większy ścisk w kompletnie zapchanej celi. Już widzę, jak przydziałowy zapyta delikwenta, czy chce być gitem czy frajerem.

Jeśli ktoś jednak nie chce się z niego naśmiewać, powinien zastanowić się, czy 8 lat to nie za mało... Przecież można mu jeszcze dorzucić wyrok za kopniaka wymierzonego policjantowi - próbę morderstwa i dożywocie gotowe. Po co zamykać go na 8 lat. Jak wyjdzie, to będzie z niego jeszcze większy kryminalista.

Co sądzi w tym momencie o wymiarze sprawiedliwości zgwałcona kobieta, której oprawca dostał 2 lata w zawieszeniu? (kara z art. 197 § 1 K.k. - od 2 do 12 lat pozbawienia wolności - przyp. red.).

Trzeba zadać sobie pytanie - jakie zagrożenie dla innych osób stwarza jakiś pijak, który jedzie wężykiem w małej wiosce. Taki człowiek, którego stan wskazuje na spożycie, zwykle "rozpędza" swój pojazd do 10 km/h. Uderzenie kogoś z tą prędkością może spowodować co najwyżej siniaka.

Kolejne pytanie musi dotyczyć korupcji. Czy proponowanie flaszki to korupcja? Czy kompletnie pijany, proponujący flaszkę, jest osobą, której propozycję traktuje się poważnie? Zastanawia również zarzut pobicia policjanta, bo czy człowiek ledwo stojący o własnych siłach, może tak mocno kopnąć?

Prawo jest absurdalne... 8 lat więzienia za takie bzdury? Powinien dostać dużą grzywnę i tyle.

Jednocześnie zgadzam się z tym że za złe trzeba karać. Jednak w więzieniach powinni siedzieć mordercy, gwałciciele, pedofile, bandyci, złodzieje i pijani kierowcy, czyli ci, którzy zrobili komuś krzywdę. Kto obecnie siedzi razem z nimi? Małolaty, którzy zostali złapani na paleniu trawki, krętacze podatkowi, alimenciarze. Do kolekcji dodajmy jeszcze pijanych rowerzystów.

Chciałbym zadać ostatnie pytanie... Kto wymyślił takie prawo, gdzie z naszych podatków żywi się osoby, które powinny płacić grzywny i zajmować się legalnym zarabianiem pieniędzy, by te grzywny spłacać... Prawo jest absurdalne...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (73):

Sortuj komentarze:

Plus za zwrócenie uwagi na bezmyślność naszego prawa. Trochę poćwicz nad stylem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moderator puścił,bo zakwalifikował tekst do M3G,ale jeżeli media są opiniotwórcze -a w pewnym sensie są- to lepiej, żeby W24 takich poglądów nie rozpowszechniało....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst właściwie nie powinien się ukazać: temat nawet nie kontrowersyjny, raczej mocno niedojrzałe, niemal dziecinne rozważania na temat obowiązującego prawa. Styl... spuśćmy na to zasłonę milczenia. Poziom komentarzy autora: żal.pl - minus dla tekstu i moderatora, który to puścił...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako, że nie ma nic bardziej ludzkiego jak oszczędzić komuś wstydu nie będę uzasadniał dlaczego dałem minusa. (-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.02.2008 23:55

Ja myślę że nikt go nie zmusił do zapłacenia tej grzywny w trynie natychmiastowym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kamil powiem ci że nie zgadzam sie z tobą w ani jednym zdaniu, bez względnie karać pianych rowerzystów, i już ci powiem dlaczego, spotkałem się nie raz z przypadkiem gdzie pianego rowerzystę zatrzymali policjanci wykonali z nim czynności, po wydaniu wyroku grzywna 5 tyś, a delikwent idzie do domu pije sobie flaszeczkę wódki, wsiada w auto i powoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Czyja to wina? pijaka czy wymiaru sprawiedliwości że za łagodnie tego przedepce potraktowali

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale się zarypiaście ośmieszyłeś z tymi minusami :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie, proponuję zakończyć tę "inteligentną" dyskusję. Obrażanie rozmówcy kończy się zwykle co najmniej kasowaniem obraźliwych komentarzy, a czasem i banem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.02.2008 17:06

Nie chce mi się z tobą dyskutować internetowy napinaczu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Weź sobie Neospasminki chłopczyku, bo coraz mocniej Ci odwala :) Ja Ci zwracam uwagę na fakt, że nie potrafisz pisać, a Ty starasz się mnie obrazić - jara Cię to? Nie bądź ciota, przyjmij krytykę, kup słownik i staraj się pisać po polsku, bo naprawdę - udowadniając mi, że Twój zasób słownictwa to przede wszystkim chamskie wyzwiska - niczego nie osiągniesz, jedynie się ośmieszysz, a może i dostaniesz bana :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.