Facebook Google+ Twitter

Po co komu objazd?

W środę 26 sierpnia w godzinach komunikacyjnego szczytu na gdańskiej "wylotówce" wypadek samochodowy unieruchomił auta w gigantycznym korku, gdyż żadna ze służb nie kwapiła się do zorganizowania objazdu. Kierowca nie odniósł obrażeń.

Gdańsk ul. Elbląska 26.08.2009. Auto "skosiło" lampę i znalazło się na przeciwnym pasie ruchu. / Fot. Kasia SikoraŚroda, 26 sierpnia, Gdańsk. Godziny popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Kierowcy spieszą się do domów. Słońce wciąż mocno przygrzewa. Nagły huk dezorientuje podróżujących. Po chwili już wiadomo - to wypadek i trzeba uzbroić się w cierpliwość, choć przy upale, zwłaszcza w stojącym aucie, nie jest to łatwe. Dużo podróżuję i takie sytuacje spotykam co najmniej raz w tygodniu. Przestrzegam więc: Jeżeli wybierasz się autem na pomorskie drogi rozważ zakup CB-radia. Tylko ono i uprzejmość innych kierowców dają ci gwarancję ominięcia korków.

W momencie np. wypadku żadna z odpowiedzialnych za to służb nie organizuje objazdów w kilka chwil po przyjeździe na miejsce zdarzenia. Rozumiem, że w pierwszej kolejności udzielana jest pomoc poszkodowanym, ale dlaczego pozostałych kierowców zostawia się na pastwę losu? Przecież długotrwałe stanie w korku wywołuje stres i ... o kolejny wypadek nietrudno.

Gdańsk 26.08.09. ul. Elbląska w wyniku wypadku tworzy się gigantyczny korek. / Fot. Kasia SikoraW przytoczonym przeze mnie przykładzie auto jadące ulicą Elbląską w kierunku centrum nagle wykonało skręt w lewo, "ścięło" słup oświetleniowy i wylądowało na przeciwległym pasie ruchu. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Powstała za to gigantyczna kolejka aut, dojeżdżają następni. Nikt ich nie informuje o paraliżu na drodze (oprócz szczęśliwych posiadaczy CB). Droga ma po dwa pasy w każdym kierunku, można by więc dla objazdu wykorzystać przeciwległy pas ruchu. Tylko po co? Odpowiedzialni tłumaczą się zbyt małą ilością etatów. Z moich doświadczeń wynika, iż np. w województwie mazowieckim takich problemów nie ma. Czy w województwie pomorskim to tylko zła organizacja pracy czy już nieudolność służb, a może nikt (oprócz kierowców) nie dostrzega tego problemu? Na szczęście wymyślono CB-radio.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.