Facebook Google+ Twitter

Po co Kościół?

Głos młodych... Lekcja religii. Po odmówieniu modlitwy uczniowie zasiadają do swoich ławek. Ksiądz zapisuje na tablicy temat lekcji: „Po co Kościół?”

Po chwili pyta uczniów, jak odpowiedzieliby na to pytanie. W klasie zapada cisza. Dopiero po chwili, głos zabiera Ola, jedna z uczennic: - Uważam, że Kościół jest potrzebny. Często modlitwa może nam pomóc zbliżyć się do Boga. Z drugiej strony - jeżeli chodzimy do Kościoła tylko i wyłącznie z przymusu, bo np. rodzice nam tak każą, to takie działanie nie ma żadnego sensu. Lepiej sobie posiedzieć w domu.

W klasie wybucha burzliwa dyskusja, kolejni uczniowie zabierają głos.

Klaudia: - Często jest tak, że ludzie chodzą na msze dla tzw. szpanu. Chcą pokazać, jacy to są pobożni, a tak naprawdę robią to wyłącznie na pokaz. Denerwuje mnie taka fałszywa pobożność. Nie wiem, co w ten sposób chcą osiągnąć - poważanie u innych? To jest oszukiwanie samego siebie. Taka postawa jest po prostu śmieszna.

Karolina: - Zgadzam się z Klaudią, dodam jeszcze tylko jedno: ludzie boją się o to, co będą sądzić o nich inni. Obawiają się tego, że jeżeli nie będą chodzić do Kościoła, to zostaną wytknięci palcami przez znajomych. To jest po prostu głupota!

Artur: - Znam inne przypadki. Wiele razy spotkałem się z tym, nawet w swoim towarzystwie, że ci, którzy chodzą na msze są wyśmiewani. Z tego powodu właśnie nikt otwarcie nie mówi o tym, że jest katolikiem, bo to obciach. Uważam, że powinniśmy chodzić do Kościoła - to dom Boży i zwykła modlitwa nie zastąpi nam mszy świętej.

Bliżej Kościoła...


Niby zwykła lekcja religii, a jakże cenna lekcja życia chrześcijańskiego. Licealiści poruszyli bardzo ważne zagadnienie. Bywa, że człowiek dobrowolnie „odcina się” od Boga, wykrzywiając spojrzenie na swoją wiarę, moralność, sądząc, że z chrześcijaństwa nic już praktycznie w nim nie ma, a obraz Boga to ludzka karykatura.
Biblia mówi, że powinniśmy chodzić do Kościoła, by uwielbiać Boga razem z innymi wierzącymi, i byśmy uczyli się Bożego Słowa, tak, aby wzrastać duchowo.

Naszą wiarę powinniśmy pogłębiać, by mogła stawać się mocniejsza, trwalsza. To właśnie Kościół zbliża nas do Boga. Dzięki niemu możemy przyjmować sakramenty, przez co uświęcamy się. Nie powinniśmy traktować Kościoła, jako konieczności, ale jako nasza drogę do zbawienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

wow xd

Komentarz został ukrytyrozwiń

widzisz Klaro i znowu masz racje ;) i jakże sie z Toba nie zgodzić ;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

czasem, najprostsze odpowiedzi są najlepszym rozwiązaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(Dzieje 2:42; List do Hebrajczyków 10:25).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krótki tekst.
To jest złożony problem: "Bywa, że człowiek dobrowolnie „odcina się” od Boga, wykrzywiając spojrzenie na swoją wiarę, moralność, sądząc, że z chrześcijaństwa nic już praktycznie w nim nie ma, a obraz Boga to ludzka karykatura". Odpowiedź: "Biblia mówi, że powinniśmy chodzić do Kościoła" jest za krótka i za prosta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

,,Biblia mówi, że powinniśmy chodzić do kościoła" - czy mogę prosić o podanie informacji w którym miejscu? Może być Biblia Jakuba Wujka, Biblia Tysiąclecia, Biblia Warszawska lub Biblia Gdańska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobre

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

hehehe

urocze:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za ciekawy temat, szkoda że tak mało wypowiedzi uczniów.
Artykuł porusza ważną sprawę, która w przypadku wiary nie powinna mieć miejsca, chodzi mi o chodzenie do kościoła na pokaz i wyśmiewanie się z kogoś, ze do kościoła chodzi.
Wiara jest dla każdego indywidualnym wyborem i powinniśmy to szanować, zarówno w jedną stronę jak i w drugą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.