Facebook Google+ Twitter

Po co Kwaśniewskiemu krzyżykowy Plus

Janusz Palikot i Marek Siwiec tworzą nowy Ruch pod nazwą Europa Plus. Czy ktoś zastanawiał się nad tą nazwą? Europa to wiadomo, lecz dlaczego i skąd pomysł na Plus. Co jeszcze i jakie wartości chcemy dodać do Europy? Co chcemy tam wnieść?

Jak stwierdził odnowiciel Marek Siwiec, celem tego Ruchu jest wywołanie dyskusji na temat ściślejszej integracji europejskiej. Czy nie dziwny jest ten europoseł, który przecież z racji swojego mandatu powinien wiedzieć, że nie tylko w Parlamencie Europejskim, lecz i w całej Europie, taka dyskusja już od dawna trwa? Dyskusja ta dotyczy integracji europejskiej, przyjęcia euro, tworzenia europejskich sił obronnych, rozpoczęcia wspólnych programów edukacyjnych, itd. Jaką więc dyskusję chce wywoływać Siwiec z Palikotem, i co, a do tego z czym, chcą integrować?


Jak na razie program ruchu dziecka Marka Siwca nazwanego "Europa Plus", już w lutym zaprezentowany będzie Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, a to znaczy, że do lutego ruch będzie działał bez programu, chociaż już połączony zostanie z ewentualnym tworzeniem list do PE pod patronatem Aleksandra Kwaśniewskiego. Marek Siwiec się chwali, że to taka będzie jego, Palikota i Ruchu inicjatywa wobec Aleksandra Kwaśniewskiego. Czyżby Aleksander Kwaśniewski był tym In Plusem Siwca?


Plus według słownika to znak dodawania w postaci krzyżyka, stawiany pomiędzy liczbami lub liczbami większymi od zera. No i teraz dodanie tego Plusa do Europy, może mieć znaczenie dla wszystkich uczestników tego pomysłu. Marek Siwiec liczy, że ten Plus pozwoli mu dodać następną kadencję, Palikot który był bliski zera, odbije się od dna, a Aleksander Kwaśniewski liczy, że lista da mu przepustkę na europejskie salony.


Boję się jednak, że ten Plus o wyglądzie krzyżyka, ta grupa trzymająca władzę w Ruchu Palikota, zechce wykorzystać do tego by przekazać Europie "Znak" Nowej Ewangelizacji. Tylko po co Aleksander Kwaśniewski stosuje tak zawiłe kombinacje, skoro zwalnia się niedługo stanowisko ambasadora przy Stolicy Apostolskiej i wystarczy o nie się postarać, aby Krzyżykiem o znaku Plus, naprawić stosunki panujące do tej pory w Watykanie?


Tylko czy Europa z tym Krzyżykowym Plusem, da się jeszcze na nowo ewangelizować? Jak nie, to po co Aleksandrowi Kwaśniewskiemu te Plusowe kłopoty z Palikotem?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.